Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

SPOTKANIE TURYSTÓW W RYTWIANACH

 

SPOTKANIE TURYSTÓW W RYTWIANACH
 
   W sobotę 10 grudnia b.r., późnym popołudniem rozpoczęliśmy spotkanie członków i sympatyków Koła GRODZKIEGO PTTK w Staszowie, na którym to spotkaniu podsumowaliśmy kończący się  turystyczny rok 2011. Tym razem - po raz pierwszy - spotkanie odbyło się nie w Staszowie, ale w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach. Było to możliwe dzięki uprzejmości wójta Gminy Rytwiany, Grzegorza Forkasiewicza. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością wójtowie Gminy Rytwiany i Gminy Oleśnica, panowie Grzegorz Forkasiewicz i Leszek Juda oraz członkowie zarządu Oddziału PTTK  w Sandomierzu z prezesem – kol. Markiem Juszczykiem na czele. Oprócz osób ze Staszowa w spotkaniu uczestniczyli także członkowie Koła, zrzeszeni w Sekcji Młodzieżowej   w Rytwianach oraz w Sekcjach Zamiejscowych: w Oleśnicy i w Połańcu.
         Na wstępie prezes Koła, kol. Sławomir Migalski powitał wszystkich obecnych
i przedstawił krótką informację o działalności Koła w mijającym roku. A był to rok dosyć pracowity. Oprócz sztandarowej imprezy turystycznej – 60 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK, w którym to zlocie wzięło udział około 400 turystów   z całego kraju i z zagranicy, udało się nam zorganizować 34 imprezy turystyczne – piesze i rowerowe, w których uczestniczyło ponad 500 osób dorosłych i młodzieży.
         W dalszym ciągu spotkania zostały przedstawione plany działania na rok przyszły. Są one nie mniej ambitne i pozostaje tylko życzyć organizatorom determinacji i wytrwałości przy ich realizacji.
         Po części sprawozdawczej przyszła kolej na wręczenie podziękowań   i dyplomów. Komandor Zlotu – kol. Lucjan Zaczkowski wręczył panu Grzegorzowi Forkasiewiczowi podziękowanie za pomoc udzieloną przy organizacji 60 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK w Staszowie, a prezes Koła dyplomy             i podziękowania najaktywniejszym turystom.      
         Następnie zabrali głos zaproszeni goście. Usłyszeliśmy od nich wiele ciepłych słów i życzeń pod naszym adresem. To bardzo cieszy, że nasze działania są doceniane, ale także stanowią mocną zachętę do dalszych wysiłków na polu organizacji turystyki kwalifikowanej. Postaramy się nie zawieść !
         Na koniec części oficjalnej podsumował nas „mową wiązaną” staszowski poeta, Wiesław Kot, który w formie żartobliwego wiersza przedstawił nasze „wyczyny”. Uczestnicy spotkania pokrzepieni na duchu tym wystąpieniem, udali się gremialnie do stojących nieopodal stołów, gdzie na sposób „szwedzki” mogli się pokrzepić także na ciele. W tym miejscu wypada złożyć wielkie podziękowania dla osób, które przyczyniły się do tego, że owe stoły uginały się pod ciężarem przeróżnych smakołyków. Nie sposób wymienić tu wszystkich, ale szczególne podziękowania należą się pani Annie Kurek z Rytwian i panu Wiesławowi Kotowi, który na tę okoliczność upiekł wspaniały tort.
         W czasie, gdy goście częstowali się, poczyniono przygotowania do ostatniego punktu spotkania – prezentacji zdjęć i filmów z wyprawy turystycznej do Nowej Zelandii. Prezentację tę przedstawił jeden z jej uczestników – kol. Jan Migalski. Wyprawa trwała około trzech tygodni i odbyła się na przełomie października   i listopada tego roku. Jej uczestnicy odwiedzili Tajlandię, Kambodżę i Nową Zelandię, Oprócz mnóstwa ciekawych wrażeń i doświadczeń, plonem wyprawy są setki zdjęć i prawie 40 godzin nakręconych filmów. Zrozumiałą rzeczą jest, że podczas naszego spotkania mogliśmy zobaczyć tylko niewielką ich część. Nie mniej jednak ten powiew „wielkiego świata” był bardzo ożywczy. I tym miłym akcentem zakończyło się nasze spotkanie. Rozstaliśmy się, życząc sobie wzajemnie Wesołych Świąt i samych tylko dobrych rzeczy i zdarzeń w nadchodzącym 2012 roku. I tego samego życzymy oczywiście wszystkim czytającym tę relację !
                                                                                                    esmig
Fot: Andrzej Wawrylak
 
Od redakcji:
 
   Przypominamy, że Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej  w Rytwianach, ul. Szkolna 1 działa Punkt Informacji Turystycznej skupiony przy Rytwiańskiej Sekcji Turystyczno – Krajobrazowej Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie. Każdy, kto zechce wziąć udział w organizowanych przez Rytwiańską Sekcję rajdach, bądź też zechce uzyskać konkretną informację o walorach turystycznych naszego regionu, skorzystać z bogatego księgozbioru w tym zakresie, może już dziś udać się do Punktu Informacyjnego.
Kierownikiem Rytwiańskiej Sekcji Koła Grodzkiego PTTK jest Pani Małgorzata Kurek. Głównym celem działań sekcji jest propagowanie turystyki pieszej i rowerowej wśród dzieci, młodzieży  i dorosłych oraz poznawanie walorów historycznych, przyrodniczych i kulturowych naszego regionu oraz promowanie ich podczas różnego rodzaju imprez, a także w czasie turystycznych spotkań z kolegami z całego kraju. 
Do Punktu Informacji Turystycznej zapraszamy we:
- wtorki w godzinach : 10 – 16,
- środy w godzinach : 10 – 16,
- piątki w godzinach: 9 – 17.
Bliższych informacji na temat spotkań, rajdów pieszych i rowerowych udzieli Państwu Pani Małgorzata Kurek, tel. 602-171-382.
 
 

 pttk

 

Więcej artykułów…