Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

„Świąteczny czas w GCK”

 

„Świąteczny czas w GCK”
 
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. Tak więc aby tradycji stało się zadość dnia 22 grudnia w gościnnych progach Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach odbyło się spotkanie wigilijne w prawdziwie bożonarodzeniowej atmosferze. Wszystkich zebranych, którzy przyjęli zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością powitał dyrektor - Robert Wyrazik. Pierwszym punktem spotkania był występ zespołu instrumentalnego z Centrum Kultury, który zaprezentował trzy kolędy, był to sceniczny debiut zespołu, który został nagrodzony gromkimi brawami. Aby umilić czas zebranym gościom postanowiliśmy zorganizować konkurs kolęd pn. „Jaka to kolęda”. W konkursie udział wzięli pani Dorota Karasińska – Kozłowska, pani Monika Forkasiewicz oraz pan Jerzy Gwizdowski. Uczestnicy odgadywali kolędy po wcześniejszym odsłuchaniu początku melodii, natomiast dziewczęta z sekcji muzycznej odśpiewywały całe utwory. Piękne kolędy, zaprezentowane w sposób wyjątkowy zapewniły wszystkim zgromadzonym duchową ucztę, wprowadzając niezwykły nastrój radości. Ciepła atmosfera jaka towarzyszyła temu wydarzeniu sprawiła, że wszyscy mogli poczuć magię zbliżających się Świąt. Najlepszą znawczynią kolędowych utworów okazała się pani Dorota Karasińska – Kozłowska, która w konkursie zdobyła pierwsze miejsce. Nagrodę pani Dorocie wręczył Wójt Gminy pan Grzegorz Forkasiewicz, po czym skierował do zebranych gości ciepłe życzenia bożonarodzeniowe oraz życzenia wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2012 roku. Tradycyjnie jak co roku, wszyscy obecni łamali się opłatkiem,  życząc sobie dużo szczęścia, radości na święta i w Nowym roku. Kolejnym punktem spotkania była degustacja potraw wigilijnych, przygotowana przez katering pana Marka Strzały, właściciela restauracji „Winnica” w Połańcu oraz przez pracowników Gminnego Centrum Kultury. W tym miejscu chcielibyśmy również z całego serca podziękować Panu Wacławowi Szczoczarzowi za wspaniałego wigilijnego karpia oraz Panu Henrykowi Brzozie za pachnąca choinkę , która zdobi nasze Centrum Kultury.
Spotkanie było również okazją do wymiany poglądów, dyskusji na temat minionych czasów i nadziei, związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Wieczór wigilijny przebiegł w ciepłej
i serdecznej atmosferze.
W przerwie świątecznej w dniu 29 grudnia w Gminnym Centrum Kultury odbył się również konkurs wokalny pn. „Najpiękniejsze Polskie Kolędy i Pastorałki”. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z terenu gminy Rytwiany. Występy odbywały się w ramach trzech grup wiekowych : dzieci, młodzież, dorośli. Wśród wokalistek pojawiły się reprezentantki szkół z Rytwian, Sichowa Dużego oraz Strzegomia. Nie zabrakło również wspaniałej publiczności, która z ogromnym skupieniem słuchała najpiękniejszych kolęd
i pastorałek. Wraz z występem pierwszej uczestniczki cała sala poczuła niesamowity klimat i świąteczny czar, który pozostał z nami już do końca konkursu.
         Dla niektórych uczestników nasz konkurs był debiutem scenicznym, a więc emocje jakie towarzyszyły występom były ogromne. Dla Patrycji Prus, Karoliny Linowskiej, Marii Magdziarz, Wiktorii Pikul , a także dla zespołu „Sichowianie”, scena nie była niczym obcym co dało się zauważyć po ich pewnym wystąpieniu.
          Młode artystki oceniało Jury w składzie : Robert Wyrazik, Anna Woś, oraz Andrzej Stawiński. Po wysłuchaniu wszystkich utworów Jury stanęło przed wielkim wyzwaniem, musiało bowiem wyłonić laureata. Ocena oraz wybór zwycięzców był jednak bardzo ciężki, gdyż jak się okazało poziom był bardzo wyrównany.
          Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczył dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach – Robert Wyrazik.
 
Laureaci I konkursu wokalnego pn. „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki”
I Kategoria wiekowa
I miejsce - Dominika Fortuna
II miejsce - Maria Magdziarz
III miejsce - Sara Mazur
 
II Kategoria wiekowa
I miejsce - Aneta Bąk
II miejsce - Patrycja Prus
III miejsce - Karolina Linowska
III miejsce - Wiktoria Pikul
 
III Kategoria wiekowa
I miejsce - Duet Dorota Karasińska- Kozłowska oraz Gustaw Kozłowski
II miejsce - Marlena Gaj
Wyróżnienie - Zespół „Sichowianie”
Wszystkim uczestnikom z całego serca dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz magiczny nastrój.
 
 Źródło: Gminne Centrum Kultury w Rytwianach

 


 

Więcej artykułów…