Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

GRZEGORZ WOŚ Z RYTWIAN LAUREATEM KONKURSU ZWIĄZANEGO Z REGIONEM ŚWIĘTOKRZYSKIM i VIVE TARGI KIELCE

GRZEGORZ WOŚ  Z RYTWIAN
LAUREATEM KONKURSU ZWIĄZANEGO
Z REGIONEM ŚWIĘTOKRZYSKIM     

 I VIVE TARGI KIELCE

"Gramy Razem dla Świętokrzyskiego" to wielkie przedsięwzięcie Klubu Sportowego Vive Targi Kielce współfinansowane ze środków unijnych, dotyczące promocji województwa, pod kątem turystycznym, gospodarczym  i sportowym. To pierwsza tego typu  promocja naszego województwa  ściśle powiązana  ze sportem. Na realizację zadań związanych z projektem Klub Sportowy Vive Targi Kielce otrzyma   6 milionów 250 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom uruchomiono m.in. portal internetowy www.gramyrazem.eu.  W ramach projektu działa również telewizja internetowa Vive Targi Kielce,  w której znajdzie się wiele filmów, wywiadów  i materiałów filmowych.

Do konkursu wiedzy o województwie świętokrzyskim z zawodnikami Vive Targi Kielce w tle zaproszono  kibiców, turystów oraz ludzi wszelkiej profesji. Konkurs trwał do 30 stycznia 2012r. Na czym polegał ? Otóż należało odwiedzić stronę www.gramyrazem.eu   i zobaczyć jakie  ciekawe miejsca naszego regionu promują zawodnicy VTK. Następnie należało przesłać do organizatora konkursu informację o dowolnym, ciekawym miejscu  z regionu świętokrzyskiego, dobrać do niego jednego zawodnika   i uzasadnić, dlaczego to miejsce jest ciekawe i warte poznania oraz dlaczego właśnie ten, wskazany zawodnik pasuje do tego miejsca. Zawodnicy nie musieli być przypisani do tych samych miejsc, jak na stronie www.gramyrazem.eu.  Liczyła się kreatywność i pomysłowość. Fotografie ciekawych miejsc były dodatkowym atutem. Najlepsze prace w konkursie wybierali sami zawodnicy Vive Targi Kielce!

 Grzegorz Woś, nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Rytwianach, zagorzały fan i propagator piłki ręcznej, wziął udział w tym konkursie i zajął w nim  II miejsce !  Zawodnik, którego wybrał Grzegorz to Chorwat Denis Buntić, członek reprezentacji Chorwacji ( drużyna chorwackich szczypiornistów zajęła ostatnio III miejsce na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej), natomiast na  co dzień jest zawodnikiem  VTK. Postać Buntić'a Grzegorz Woś skojarzył z naszym Klasztorem Pokamedulskim  w Rytwianach oraz z  Gospodarstwem Rybackim  w Rytwianach i hodowanym  tam  karpiem. Laureat konkursu tak uzasadnił swój wybór:
 „Zawodnikiem którego wybrałem jest Denis Buntić. Dlaczego? Podczas prezentacji drużyny Vive Targi Kielce w Galerii Echo zawodnicy prezentowali się ubrani w habity z kapturami. Na mnie duże wrażenie zrobił właśnie Denis, do którego ten habit bardzo pasował – tak dawniej byli ubrani Kameduli   w naszym klasztorze (…)”. „Hobby Denisa to wędkarstwo (…) miałby dużo możliwości do rozwijania swojego zainteresowania oraz mógłby spróbować najlepszego karpia w województwie – a może i w Polsce – czyli „Rytwiańskiego karpia”. Dodatkowo, na potwierdzenie wyjątkowości  rytwiańskiego klasztoru oraz stawów rybnych,  Grzegorz przesłał do organizatora konkursu  bardzo ciekawe zdjęcia  autorstwa Zbigniewa Kosterskiego z Rytwian, wykonane z lotu ptaka.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają zestaw klubowych gadżetów  i podwójne zaproszenia na mecz Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany   25 lutego z najlepszą drużyną Rosji - Czechowskimi Niedźwiedziami.  Dodatkową nagrodą będzie realizacja filmu z udziałem zawodników VTK, promującego wskazane przez zwycięzców miejsca i obiekty. Materiał filmowy będzie można obejrzeć w telewizji internetowej Vive Targi Kielce.       

Klub Sportowy Vive Targi Kielce zaprasza fanów piłki ręcznej i regionu świętokrzyskiego do udziału w  kolejnych konkursach, które już  niebawem  zostaną  ogłoszone. Do wygrania będzie m.in. spotkanie lub kolacja z zawodnikami „żółto-biało-niebieskich”.

Laureatowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za promowanie ciekawych zakątków w  Gminie Rytwiany !

Zobacz więcej: www.gramyrazem.eu , www.vivetargi.pl
  

 

Więcej artykułów…