Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Rytwi@ny na cyfrowej fali

Rytwi@any na cyfrowej fali

Występ zespołu Toples zgromadził tłum publiczności na rytwiańskim stadionie. Atrakcji było znaczenie więcej.

Rytwi@ny na cyfrowej fali - pod takim hasłem zorganizowano w niedzielne popołudnie rodzinną imprezę plenerową na stadionie w Rytwianach. Festyn poprzedziły sobotnie zajęcia warsztatowe z korzystania z Internetu dla osób po 50 roku życia.

Zajęcia odbywały się w trzech filiach Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach: w Sydzynie, Pacanówce i Podborku. Jak się okazało, Internet to nie tylko rozrywka dla młodych, bo  zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem osób starszych, które chętnie zapoznawały się z tajnikami internetu. Niedzielna konferencja, która odbyła się w Centrum Kultury w Rytwianach, mająca na celu zachęcić osoby starsze do korzystania z internetowego okna na świat, także znalazła liczną grupę odbiorców.

Do znalezienia się w okolicach sceny zachęcały liczne występy artystyczne młodzieży z sekcji Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach.

Na stadionie w Rytwianach, o godzinie 15 w niedzielę, rozpoczął się piknik rodzinny pod hasłem Rytwi@ny na cyfrowej fali. Do znalezienia się w okolicach sceny zachęcały liczne występy artystyczne młodzieży z sekcji Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach. Swój popis wokalny dała także Dominika Sojda, laureatka Festiwalu Scyzoryki 2013. Do tańca porywał zespół Aksam i Kapela Estradowa Ziemia Staszowska. Z godziny na godzinę publiczności
przybywało.

Na najmłodszych podczas festynu czekało wiele atrakcji. Specjalnie dla nich przygotowano liczne konkursy i zabawy. Z pewnością żadne z dzieci nie mogło narzekać w tym dniu na nudę.

Podczas festynu moc atrakcji czekał także na licznie przybyłe dzieci. A o to, by
najmłodsi się nie nudzili, zadbali organizatorzy imprezy, organizując ciekawe gry i zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wiązania baloników w różne wymyślne kształty. Chętnych do spróbowania swoich sił w balonowej sztuce nie brakowało. Na tę rozrywkę skusiły się nie tylko dzieciaki, ale i dorośli. Z pozoru proste zadanie okazało się wymagać nieco sprytu i wprawy. Ale i pękającym balonom towarzyszył śmiech rozbawionych maluchów.

Dzieciaki, które złożyły swoje prace na konkurs plastyczny „Moje wymarzone wakacje" z niecierpliwością czekały na jego rozstrzygnięcie. Jak się okazało wybór tych najlepszych dzieł nie był taki łatwy, bo poziom artystyczny wszystkich prac był wysoki i pokazywał niesamowitą wyobraźnię i inwencję twórczą małych artystów.

Niemałym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa promująca dziedzictwo kulturowe. W altanie znajdującej się nieopodal sceny można było obejrzeć zbiór niemal 70 zdjęć przed stawiających najpiękniejsze kapliczki i krzyże na ziemi rytwiańskiej.

Gwoździem programu był występ zespołu Toples, który porwał do tańca małych i dużych swoimi hitami „Ciało do ciała" czy „Sąsiadka". Impreza potrwała do późnych godzin wieczornych i zakończyła się tańcami pod gwiazdami.

Źródło: ECHO DNIA nr 158 (11213) z dn 10.07.2013r., Agnieszka Kuraś.

 

Więcej artykułów…