Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Wielki konkurs dla aktywnych grup kobiet

Informacja-Gmina-RytwianyPiętnaście tysięcy złotych – tyle wynosi pula nagród w konkursie organizowanym przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy” i „Modną Gospodynię”. Akcja skierowana jest do grup, stowarzyszeń kobiet oraz kół gospodyń wiejskich, którym bliska jest integracja społeczna. Jeśli więc i w Waszej wiosce wspólnie działają kobiety, zgłoście je do konkursu. Jest o co walczyć.

Od miesiąca do redakcji wpływają wypełnione kwestionariusze zgłoszeniowe do konkursu „Kobiety na start”. Akcja zorganizowana przez TPR i „Modną Gospodynię” – pismo, które od 58 lat skierowane jest m.in. do kół gospodyń wiejskich, zatacza coraz szersze kręgi. Wzmianki o przygotowanym specjalnie dla Was konkursie zamieszczają na swoich stronach internetowych m.in. gminne ośrodki kultury, samorządy oraz inne instytucje, którym zależy na promowaniu grup kobiet działających na ich terenie.

Konkurs jest wynikiem akcji „KGW na start”, którą pod koniec 2014 roku zapoczątkował "Tygodnik Poradnik Rolniczy".

Dzięki niej poznaliśmy prężne grupy kobiet, które nie zawsze są zrzeszone i nie działają pod szyldem stowarzyszenia. Są po prostu grupą chcącą wspólnie działać na rzecz integracji społecznej, promocji i kultywowania lokalnej tradycji. Właśnie takich grup szukamy i chcemy je nagrodzić.

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Wystarczy zapoznać się z regulaminem, który opublikowany jest na internetowej stronie: www.modnagospodyni.pl. Jeśli go akceptujecie, wypełnijcie kwestionariusz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej:www.modnagospodyni.pl/upload/kwestionariusz
zgloszeniowy.pdf
.

W kwestionariuszu jest miejsce na opisanie swoje historii, bo właśnie ta jest dla nas najważniejsza. Nie znaczy to jednak, że koła, które powołano do życia kilka lat temu, nie mają szans na wygraną. Równorzędnym kryterium przy ocenie jest działanie. Zdarza się, że grupa lub koło z 60-letnią tradycją ma mniejszy dorobek niż to założone przed paru laty.

Wiemy, jaką dla wielu kół bolączką są finanse. W kwestionariuszu znajdzie się również rubryka „Pozyskiwanie funduszy”. Jury przyzna też punkty tym kołom, które wykazały się podczas pozyskiwania pieniędzy największą pomysłowością. Kapituła weźmie pod lupę kroniki i przyzna punkty za ich rzetelne prowadzenie. Dlatego do redakcji należy przesłać co najmniej 4 zdjęcia: oprawy, pierwszego, ostatniego oraz najciekawszego Waszym zdaniem opisanego w niej wydarzenia.

Do konkursu koła, grupy i stowarzyszenia mogą się zgłaszać samodzielnie. Zgłosić może je również organizacja lub instytucja, z którą współpracują, np. szkoła, urząd gminy, parafia lub OSP.

Konkurs ma trzy etapy. W pierwszym spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu jury wybierze 48, po trzy z każdego województwa. Następnie z tych kół wytypowanych zostanie 16, po jednym z każdego województwa. Do tego etapu zapraszamy Czytelników i Czytelniczki, którzy będą mogli wybrać swoje ulubione koło i przyznać mu „Nagrodę publiczności”. Główna nagroda w konkursie to 7 tys. złotych. Za drugie miejsce czeka 5 tys. złotych, za trzecie zaś 3 tys. zł. Nagrodą obok pieniędzy na dowolnie wybrany cel będzie również prezentacja zakwalifikowanych do finału kół lub grup na łamach kwartalnika „Modna Gospodyni”.  

slo

 Zobacz więcej

 

Źródlo: modnagospodyni.pl

 

Więcej artykułów…