Obrazek - Slider

-A A A+

W Rytwianach rywalizowało aż 840 biegaczy

Na trasach przełajowych przy klasztorze pokamedulskim w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.

Informacja-Gmina-Rytwiany

W Rytwianach frekwencja dopisała.
Wystartowało 840 biegaczy z Kielecczyzny. ©Archiwum organizatora

Świętokrzyskiego Organizatorami imprezy byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach, ULKS Gryf Rytwiany. Nagrody ufundował Urząd Marszałkowski w Kielcach. Patronat nad imprezą objął wójt Gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz. Gościem specjalnym zawodów był Mariusz Woźniak, były reprezentant naszego województwa i lekkoatleta WiR Łopuszno, wielokrotny medalista mistrzostw województwa w biegach średnich - długich, a obecnie trener Vidaru Oslo w Norwegii, który wspiera młode talenty lekkoatletyczne z naszego regionu i również ufundował nagrody.

Trasy biegowe zostały przygotowane przez wychowanków Gryfu Rytwiany i byłych absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach pod nadzorem Jacka Więckowskiego. Impreza zgromadziła na starcie 840 uczestników z naszego województwa, dziewczęta szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowały na dystansie 10x800 metrów, chłopcy na dystansie 10x1000 metrów.

Tradycyjnie bardzo dobrze wypadli przedstawiciele powiatu staszowskiego. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych na trzecim miejscu uplasowały się podopieczne Izabeli Krali i Małgorzaty Wrony z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 w Staszowie, piąte miejsce zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej w Połańcu (podopieczne Ewy Lasoty), siódme miejsce zajęły dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rytwianach (podopieczne Grzegorza Wosia i Jacka Więckowskiego). W rywalizacji chłopców szkół podstawowych trzecie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Połańcu (podopieczni Sabiny Rogóz), szóste reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Rytwianach (podopieczni Marcina Janowskiego i Zbigniewa Kosterskiego).

W rywalizacji młodzieży rocznik 2002-2004 (klasy VII oraz II i III gimnazjalne) w kategorii dziewcząt: zwyciężyły po raz pierwszy podopieczne Barnadetty Wieczorek i Barbary Malinowskiej z Gimnazjum numer 2 w Staszowie, na drugim miejscu uplasowały się jak przed rokiem dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Rytwianach (podopieczne Jacka Więckowskiego i Grzegorza Wosia). Czwarte miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum numer 1 w Połańcu (podopieczne Sławomira Szydłowskiego).

W kategorii chłopców po zaciętym boju do ostatniej zmiany zwyciężyli podopieczni Sławomira Szydłowskiego z Gimnazjum numer 1 w Połańcu. Trzecie miejsce wywalczyli podopieczni Rafała Konata z Gimnazjum numer 2 w Staszowie. I wreszcie w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęły reprezentantki Zespołu Szkół w Połańcu - podopieczne Krzysztofa Kazberuka.

Źródło: echodnia.eu, dor, 18 października 2017