Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

IV Świętokrzyska Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw

 

_MG_0264W dniu 29 maja 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czajkowie odbyły się Eliminacje Wojewódzkie IV Świętokrzyskiej Mini – Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw klas I-III Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców rocznik 2008 i młodsi pod patronatem MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO.Celem Mini – Olimpiady jest zachęcenie uczniów klas I – III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych, podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw zdrowotnych, promowanie zdrowego stylu życia.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół: SP Bejsce, SP Czajków, SP Klimontów
i SP Rytwiany.

Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach sprawnościowych:

  1. Zakładanie kółek ringo na pachołki,
  2. Tor przeszkód,
  3. Skok w dal z miejsca,
  4. Bieg sztafetowy.

Wyniki końcowe rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rytwianach – 42 punkty.

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czajkowie – 35 punkty.

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie – 33 punkty.

IV miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Bejscach22 punkty.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:

(Rocznik 2011 i 2010):

1. Gumuła Alicja

2. Koruba Żaneta

3. Kozioł Szymon

4. Litwin Wojciech

5. Marzec Małgorzata

6. Nawara Miłosława

7. Zapalec Jakub

8. Taras Klaudia

9. Widanka Alicja

10. Dąbek Oskar

11. Czołba Marcin

12. Pałka Dawid

(Rocznik 2009 i 2008):

1. Czerna Karolina

2. Bobek Weronika

3. Marzec Patrycja

4. Mazanka Oliwia

5. Adamiec Katarzyna

6. Biel Marcel

7. Pytko Szymon

8. Golonka Mateusz

9. Mazanka Filip

10. Granda Mikołaj

11. Glica Norbert

12. Kaczmarska Julia

13. Kalina Nikola

14. Maciejko Wiktoria

15. Myśliwiec Nikola

16. Taras Martyna

17. Strzelecka Karolina

18. Jastrząb Igor

19. Kubik Mateusz

20. Rajca Alan

21. Rogala Filip

22. Wawrylak Igor

23. Hyla Kacper

Reprezentacja naszej szkoły za zajęcie I miejsca otrzymała okazały puchar i pamiątkowy dyplom.

Na uwagę zasługuję fakt, iż reprezentanci naszej szkoły wygrali te prestiżowe zawody po raz czwarty z rzędu i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 czerwca 2018 r w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Naszych „Małych Mistrzów” do turnieju przygotowali: Pani Ewa Kuraś, Pani Beata Rajca, Pani Zofia Macias, Pani Urszula Mwendela, Pani Beata Zarzycka, Pan Marcin Janowski nauczyciel wychowania fizycznego.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów !!!

Autor:Trener Marcin Janowski

 

 

Więcej artykułów…