Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

 Informacja-Gmina-Rytwiany

Szanowna Rolniczko, Szanowny Rolniku,

od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Powszechny Spis Rolny. To badanie realizujemy raz na 10 lat, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE oraz rekomendacjami Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Jest to najważniejsze badanie gospodarstw rolnych. Dane zebrane w spisie rolnym służą m.in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

Chociaż spis rolny trwa 3 miesiące nie czekaj do ostatniej chwili. Aby ułatwić wypełnienie tego obowiązku przygotowaliśmy formularz internetowy, który możesz wypełnić w dogodnym dla Ciebie czasie.

Jak spisać się samodzielnie?

Wejdź na stronę internetową GUS: https://spisrolny.gov.pl, zaloguj się do aplikacji i spełnij swój obowiązek. Szczegóły dotyczące logowania do aplikacji spisowej zamieściliśmy również na tej stronie. Zachęcam do zapoznania się z nimi. Formularz na stronie można wypełnić od 1 września br.

Nie masz dostępu do Internetu?

Możesz spisać się przez telefon - zadzwoń na naszą infolinię spisową 22 279 99 99 wew. 1 i wybierz opcję „Spisz się przez telefon”.

Jeżeli nie spiszesz się samodzielnie, skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. To znakomicie przygotowana osoba do przeprowadzenia z Tobą wywiadu, który - gwarantujemy - będzie przebiegał szybko i sprawnie.

Spisy rolne odbędą się w tym roku we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej. Polska jako pełnoprawny członek Unii jest zobligowana do przeprowadzenia spisu rolnego. Dlatego też Sejm RP uchwalił 31 lipca 2019 roku ustawę o Powszechnym Spisie Rolnym. To właśnie z ustawy wynika, że spis jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

Zapewniam Cię, że Twoje dane osobowe i dane o gospodarstwie są prawnie chronione, a każdy pracownik statystyki publicznej ślubuje przestrzeganie tajemnicy statystycznej.

Droga Rolniczko, Drogi Rolniku, Polska zawsze mogła na Ciebie liczyć, dlatego głęboko wierzę w to, że tak będzie również podczas Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

INFORMACJE I WSPARCIE
Potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza spisu rolnego?
Chcesz zweryfikować rachmistrza?
Masz pytania dotyczące spisu rolnego?
Zadzwoń na 22 279 99 99, wew 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora)

Źródło: Na podstawie pisma Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Dominika Rozkruta, https://spisrolny.gov.pl

 

Więcej artykułów…