Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Zachwyceni Wszystkim

 Informacja-Gmina-Rytwiany

Dobiegł końca plenerowy festiwal dla rodzin realizowany w starym parku w Sichowie Dużym. W ciągu 5 miesięcy uczestnicy mogli spotkać się z artystami i twórcami różnych dziedzin kultury – od majsterkowania poprzez taniec i malowanie aż po teatr. Założenie było bardzo proste, jednak niezmiernie ważne jednocześnie - zachwycić dzieci i rodziców kulturą i umożliwić im wspólną zabawę poprzez tworzenie. Przyroda, teren starego parku przy Villi Sichów, okazała się niezwykle przyjazną przestrzenią do tego rodzaju działań. Projektowi dano nazwę „Wielki Zachwyt Wszystkim”.
 
W ramach projektu odbyło się 6 różnych wydarzeń kulturalnych. W wakacje zaproponowano warsztaty majsterkowania, gdzie rodzice wraz z dziećmi realizowali pomysły na wielkie drewniane konstrukcje, koncert bębniarski wraz z warsztatami gry na bębnach oraz warsztaty malowania na wielkim formacie. Na zakończenie wakacji aż z Łodzi przyjechał do dzieci wspaniały Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi ze swoimi „Księżycowymi Opowieściami”, które były bardzo głośno oklaskiwane przez dzieci i rodziców. Jesienią rodziny spotkały się jeszcze na warsztatach Land Art, czyli sztuki ziemi, warsztatach nic-nie-robienia aby spróbować jak nuda i brak zaplanowanych zajęć wpływa na proces twórczy. Jako ostatnie odbyły się warsztaty ruchowe - taniec w niezwykłej scenerii parku tonącego w porannej mgle na pewno zostanie na długo w pamięci uczestników.
 
Pomysłodawczyniami i inicjatorkami projektu były mamy działające na co dzień w nieformalnej grupie Akademii Wielkiego Zachwytu przy Sichowskiej Fundacji Edukacyjnej.
 
- Tegoroczny „Wielki Zachwyt Wszystkim” był dla mnie spełnieniem marzenia o pięknym festiwalu dziecięcym w starym parku w Sichowie. Jako mama dwóch małych chłopców odczuwam brak ciekawych zajęć dla najmłodszych w naszej okolicy. Niezmiernie cieszy fakt, że nasze warsztaty cieszyły się takim zainteresowaniem i że miejsca rozchodziły się szybko. To motywuje do kontynuacji projektu – mówi Barbara Zamożniewicz, współinicjatorka projektu.
 
- Organizacja festiwalu połączyła dwie piękne inicjatywy uczestnictwa lokalnej społeczności w kulturze poprzez kreatywne działania na łonie przyrody. Ponadto dużą wartością projektu jest wzmacnianie więzi rodzinnych i proponowanie twórczych metod spędzania czasu dzieci z ich rodzicami.- dodaje Justyna Kowalczyk, koordynatorka.
 
Organizatorom projektu szczerze gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne pomysły. A wszystkich zainteresowanych tego rodzaju działaniami dla dzieci zapraszamy na profil Akademii Wielkiego Zachwytu:
 
Projekt „Wielki Zachwyt Wszystkim” zrealizowała Sichowska Fundacja Edukacyjna dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2020 przy wsparciu finansowym Gminy Rytwiany.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu

 

Więcej artykułów…