Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

WOŚP W RYTWIANACH - UDANY FINAŁ !

14 stycznia 2007r. już po raz drugi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała  w Gminie Rytwiany.

 

Już od godzin porannych 25 wolontariuszy rozpoczęło kwestę na terenie całej Gminy Rytwiany. Planowane w centrum sportowo - rekreacyjnym w Rytwianach  orkiestrowe granie trzeba było przenieść do Domu Strażaka,  ze względu na niesprzyjającą pogodę. Na placu obok  Remizy, Strażacy z KP PSP w Staszowie przeprowadzili pokaz ratownictwa drogowego. Następnie policjanci z Komendy  Powiatowej Policji  w Staszowie zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności  pokaz tresury  psów policyjnych. Mieszkańcy Rytwian mogli  także podziwiać występy  sceniczne dzieci  z ZSO w Rytwianach, przygotowane  pod kierunkiem nauczycieli: P. Doroty Chynek oraz P. Bożeny Lachowskiej.  P. Dorota Karasińska Kozłowska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Sichowie Dużym przedstawiła program artystyczny  w wykonaniu dzieci  z tejże szkoły  a także z Niepublicznego Gimnazjum w Sichowie Dużym. Występy zostały owacyjne przyjęte przez widzów. Grupa animatorów kultury "Farmerzy"  zaprosiła wszystkie zgromadzone w Domu Strażaka dzieci do wspólnej zabawy przy akompaniamencie gitary. Przez cały czas trwania imprezy działała sztabowa kuchnia polowa,  gdzie można było smacznie zjeść wojskową grochówkę, kiełbaskę z grilla, napić się pysznej, gorącej herbaty. A wszystko to nieodpłatnie !
O godz. 17-tej rozpoczęła się licytacja przedmiotów przekazanych przez mieszkańców gminy na rzecz  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ludowi artyści z terenu Gminy Rytwiany: P. Jolanta Karaś z Sichowa Małego, Andrzej Krauze z Rytwian, Marek Maćkowski z Kłody, Władysława Czerwiec z Sichowa Dużego oraz Roman Sikora z Sichowa Dużego przekazali na ten cel swoje wyroby artystyczne.  W sumie wylicytowano przedmioty na łączną kwotę 750 zł. Kolejnym punktem programu był występ DJ Viper'a, którego muzyka porwała do tańca głównie młodszą część orkiestrowiczów.  O godz. 20-tej, podobnie jak w całej Polsce, rozbłysło Światełko do Nieba. Ten imponujący pokaz sztucznych ogni zakończył całość imprezy.
Po podliczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy okazało się, że zebrano 3.321,20 zł. Wliczając w to pieniądze  uzyskane z licytacji, Gmina Rytwiany w tegorocznym Finale wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 4.071,20 zł.Dochód uzyskany w publicznej zbiórce podczas XV Finału WOŚP przeznaczony zostanie na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę pierwszej pomocy.  Rytwiański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  serdecznie dziękuje  wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły swoimi datkami puszki wolontariuszy, przekazały przedmioty na licytację ,a także pomogły  przy organizacji  imprezy.
Dziękujemy za okazanie  gorących serc !!!

Fotorelacja w galerii.

 

Więcej artykułów…