Obrazek - Slider

-A A A+

Akademicka wicemistrzyni z Rytwian

Lekkoatletka Magdalena Godzwon z Gryfa Rytwiany, która studiuje na Uniwersytecie Łódzkim, zajęła drugie miejsce w akademickich mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem z rekordem życiowym 44,47 m.

Podczas tych zawodów rozegranych w Warszawie czwarty w skoku wzwyż był Tomasz Król z KKL-u Kielce (student warszawskiej SGH) z takim samym rezultatem jak medaliści - 2,07 m, o 7 cm gorszym od wyniku, jaki uzyskał w połowie maja podczas akademickich mistrzostw stolicy.

Inny zawodnik KKL-u Mateusz Nowakowski (student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie) rzucił oszczepem 61,54 m, zajmując piąte miejsce. Ósma w biegu na 800 m z czasem 2.14,13 była reprezentantka WiR-u Łopuszno Mariola Ślusarczyk, która studiuje na warszawskiej SGGW. Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice, student Uniwersytetu Warszawskiego, zajął 12. miejsce na 1500 m (3.57,69) i 13. na 800 m (1.53,82). Ponadto 12. w skoku w dal była Godzwon - 5,38, a w tej samej konkurencji wśród mężczyzn 18 lokatę zajął Król - 6,37.