Obrazek - Slider

-A A A+

Mecz towarzyski

W ciepłe sobotnie popołudnie 3 lipca na stadionie sportowym w Rytwianach rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy mieszaną drużyną dziewcząt i chłopców z Koloni Katolickiej Świetlicy Wychowawczej ORATORIUM z Przemyśla, a nieco osłabioną brakiem podstawowych zawodników drużyną Baszty Rytwiany. Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywek był Wójt Gminy Rytwiany  Grzegorz Forkasiewicz oraz siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła z Przemyśla, które wraz z młodzieżą wypoczywają na kolonii w Golejowie.
Mecz rozpoczął się tuż przed godziną 17-tą. W pierwszej połowie piłkarze „Zakonnic” dzielnie bronili dostępu do własnej bramki, a nawet kilkakrotnie zagrozili bramce Baszty strzelając kontaktowego gola. Druga połowa to popis strzelecki w wykonaniu Baszty. W końcówce  zawodnikom „Zakonnic” zabrakło nieco kondycji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla Baszty. Jednak nie wynik był tu najważniejszy, ale idea sportowej rywalizacji i mile spędzone popołudnie. Mecz obserwował z trybuny były w-ce minister rolnictwa Marek Chrapek, który przebywał tego dnia w Rytwianach.
Po meczu organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników imprezy sportowej na poczęstunek przy grillu. Przedstawiciele kolonii wręczyli Wójtowi Grzegorzowi Forkasiewiczowi okolicznościowy dyplom z podziękowaniami, a pozostałym organizatorom - pluszowe maskotki. W zamian młodzież otrzymała z rąk organizatorów upominki i gadżety  promujące Gminę Rytwiany.
Dzieci z Koloni Katolickiej, będące pod wrażeniem gościnności i uroku Gminy Rytwiany, podziękowały organizatorom za wspólnie spędzone popołudnie i odjechały do Golejowa.