Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Hel zdobyty!

Hel zdobyty!

Wyprawa na polskie wybrzeże  naszych rytwiańskich motolotniarzy, pieczołowicie przygotowywana od kilku miesięcy, doczekała się   szczęśliwego finału. Uczestnicy pokonali podniebną trasę o długości niemalże 1.500 km,  przywożąc ze sobą niezapomniane wrażenia i bogatą dokumentację fotograficzną. W miejscach, które odwiedzili, pozostawili informacje  i materiały promujące Gminę Rytwiany, wzbudzając przy tym  ogromne zainteresowanie zarówno swoim wyczynem, jak i miejscem, skąd pochodzą i w którym działają !

28 czerwiec 2010r., tj. poniedziałek, godz. 3.30 nad ranem,  to początek wyprawy nad morze członków  Stowarzyszenia Lotniczego RYTWIANY im. Mieczysława Marcinkowskiego. Patronat  nad wyprawą objął Wójt Gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz.
W podróż  ostatecznie wybrały się dwie załogi w składzie: Motolotnia Azymut – pilot Szczepan Zabielski oraz pasażer Tomasz Strojny, motolotnia Jazz 2000 – dowódca wyprawy, organizator przelotu pilot Grzegorz Bąk oraz pasażer Jarosław Kołodziej. Szlakami naziemnymi za lecącymi motolotniami podążał samochód  z logo stowarzyszenia, będący zapleczem technicznym wyprawy, kierowany przez Przemysława Kamińskiego. Pierwszym miejscem lądowania było lotnisko Aeroklubu Kieleckiego, następnie lotnisko wojskowe Nowe Miasto n. Pilicą. Po krótkim odpoczynku załogi obrały kurs na lotnisko Aeroklubu Płockiego. Nasi piloci noc spędzili już na Pomorzu, w  hotelu Aeroklubu Ziemi Pomorskiej w  Toruniu.  Następnego dnia o godz. 6.00  nastąpił start  w kierunku lotniska Aeroklubu Grudziądzkiego – Lisie Kąty. Po chwili odpoczynku,  lecąc w palącym słońcu, motolotniarze skierowali się na   lotnisko docelowe   Rywałd. Tutaj czekał hangar pełen lotniczych przyjaciół i gości. Nasze załogi zostały bardzo miło przyjęte przez tamtejsze środowiska lotnicze. Nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości. Lotnisko Rywałd na kilka dni stało się centrum wypadowym nad polskie wybrzeże. Oczywiście odbyły się wspólne loty wzdłuż wybrzeża  oraz w głąb morza. Nasi motolotniarze zaprosili  nowych przyjaciół do swojej „bazy”  na lotnisku przeciwpożarowym w Rytwianach oraz do odwiedzenia i  ciekawego spędzenia urlopu w naszej gminie.
W drodze powrotnej załogi pokonywały dziesiątki kilometrów, lądując na lotniskach w Grudziądzu, Płocku, Włocławku  i dalej na południe w Nowym Mieście n. Pilicą i Kielcach. W sumie swoimi maszynami pokonali 1.417 km, lecąc często w trudnych dla siebie warunkach: w palącym słońcu, a nawet w deszczu.
Propagowanie wspaniałych walorów turystycznych Gminy Rytwiany  na polskim wybrzeżu  stało się już faktem. Dzięki naszym motolotniarzom potencjalni turyści dowiedzieli się o  naszej gminie i jej niepowtarzalnym pięknie. Lotnisko przeciwpożarowe w Rytwianach  jest już miejscem, gdzie można  spotkać wspaniałych, gościnnych i  pełnych pasji  motolotniarzy, dowiedzieć się więcej o wyprawie na Hel i  kolejnych zamierzeniach naszych śmiałków, zapoznać się z  budową motolotni, obejrzeć modele latające i  zobaczyć  okolicę z  „lotu ptaka”. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia  naszych motolotniarzy. Bliższe informacje można uzyskać pod nr telefonów: 604-448-053, 694-303-767, 696-886-103.

Podziękowania dla Pana Grzegorza Bąka, Szczepana Zabielskiego i Adama Kaczanowskiego  za udostępnienie informacji o wyprawie !


zobacz również:
zobacz http://rytwiany.com.pl/index.php?newsid=738
http://rytwiany.com.pl/index.php?newsid=749
http://www.youtube.com/watch?v=uVkfGKx7GDA
http://www.tyna.info.pl/

 

 

 

Więcej artykułów…