Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

 

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Gryf" Rytwiany

ul. Szkolna 9/1,
28-236 Rytwiany
tel: (0-15) 864 75 11

Klub sportowy "Gryf" Rytwiany powstał wiosną 2005 roku. W klubie istnieją dwie sekcje:
- piłka ręczna
- lekkoatletyka.
Mimo krótkiej działalności zanotowano już pierwsze sukcesy.
Drużyna piłki ręcznej dwukrotnie brała udział w lidze powiatowej LZS, zajmując odpowiednio 4 i 3 miejsce, szczególnie start w ostatniej edycji imprezy należy uważać udany, gdyż drużyna startowała w bardzo odmłodzonym składzie. Trenerami tej sekcji są panowie: Zbigniew Kosterski i Jacek Więckowski.
Wyniki turnieju powiatowej ligi piłki ręcznej w sezonie jesień 2005
„Gryf” Rytwiany - Gim. Sichów      25:2
„Gryf” Rytwiany - Gim. Bogoria     23:9
„Gryf” Rytwiany - LO Staszów       14:4
„Gryf” Rytwiany - OSiR Staszów    37:11
„Gryf” Rytwiany - ZSR Sichów       11:15
„Gryf” Rytwiany -.„Zorza” Bogoria 9:15
Skład zespołu:
Woś Paweł, Marczewski Kamil, Marczewski Piotr, Światek Mariusz, Kaczmarski Paweł, Wawrylak Marcin, Wyraz Piotr, Kuraś Jarosław, Widanka Paweł, Łukaszek Dawid, Gardyński Dariusz, Gradkowski Łukasz, Lis Jakub, Dziewirz Kamil, Wojtyś Michał, Magiera Łukasz, Bąkowski Kamil, Janowski Marcin

Sekcja lekkoatletyczna powstała, aby zagwarantować najlepszym lekkoatletom z ZSO Rytwiany, odpowiednie przygotowanie i sprzęt potrzebny do rozwoju i profesjonalnego treningu.
Barwy "Gryfu" reprezentuje pięciu młodych lekkoatletów:
- Piotr Woś
- Dawid Błachut
- Tomasz Kuraś
- Michał Bąk
Najważniejszymi zawodami w tym sezonie są "Czwartki Lekkoatletyczne", w których nasi zawodnicy osiągają bardzo dobre rezultaty. Wystarczy powiedzieć, że Piotr Woś legitymuje się najlepszym rezultatem w biegu na 60 m. w tym roku w kraju w swojej kategorii wiekowej. Opiekunami tej sekcji są ,podobnie jak w piłce ręcznej ,panowie Zbigniew Kosterski i Jacek Więckowski.

 

 

Szkolny Klub Sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach.

ul. Szkolna 9/1,
28-236 Rytwiany
tel:(0-15) 864 75 11
    (0-15) 864 75 12

Tradycje sportu szkolnego w Rytwianach sięgają początków szkoły. Nasi uczniowie zawsze plasowali się w czołówkach różnorakich zawodów sportowych zarówno na szczeblu powiatowym, wojewódzkim a nawet krajowym. W szkole działają silne sekcje lekkiej atletyki, piłki ręcznej i koszykówki.
Do największych sukcesów ostatnich lat należy zaliczyć m.in. wice-mistrzostwo Polski Magdaleny Godzwon w biegu na 100m w 2004r, a także II miejsce tej samej zawodniczki w mistrzostwach Polski w czwórboju lekkoatletycznym w sezonie 2002/2003. Ponadto szkoła doczekała się kilkunastu mistrzostw województwa i kilkudziesięciu mistrzostw powiatu.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE na stronie ZSO Rytwiany od 2002 do 2016


Poniżej prezentujemy  osiągnięcia uczniów SKS ZSO w Rytwianach (lata 2002-2006).

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE DZIEWCZĄT ZSO W RYTWIANACH
W LATACH 2002-2006

Sezon 2002/2003

Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe LZS:

II m Magdalena Godzwon
III m Marta Świątek
I m drużynowo

Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Młodzików w LA:

III m – skok wzwyż – Ola Lachowska

Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS i Okręgowego Związku LA w Biegach Przełajowych:

II m Magdalena Godzwon

Półfinały Wojewódzkie w mini koszykówce dziewcząt – II m

Udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych – Anna Grzybowska

Wojewódzkie Zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych:

II m - SP

Mityng na „ Dzień Miotacza” – Budowlani Kielce:

I m – 100 m – Magdalena Godzwon

Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w LA:

I m – 600 m – Marta Świątek

Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej LA Szkół Podstawowych:

I m – 60 m – Magdalena Godzwon
I m – piłeczka palantowa – Magdalena Godzwon
III m – 600 m – Marta Świątek

Mistrzostwa Województwa w IV – boju LA:

I m – SP
I m – indywidualnie – Magdalena Godzwon

Finał Krajowy – Mistrzostwa Polski w IV – boju LA – Zielona Góra:

II m – indywidualnie – Magdalena Godzwon
III m – 60 m - Magdalena Godzwon
II m – piłeczka palantowa - Magdalena Godzwon

Sezon 2003/2004

III m – Joanna Noga –
II m – SP drużynowo
II m – Gimn. Drużynowo

Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS:

II m – Natalia Gozdek
III m – Joanna Noga
I m – SP drużynowo

Półfinały Wojewódzkie w mini koszykówce dziewcząt

I m – SP

Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych

II m – Gimn.

Finał Wojewódzki w minikoszykówce dziewcząt:

V m – SP

SAMSUNG ATLETIC CUP 2004

I m – 100 m – Magdalena Godzwon
III m – 600 m – Marta Świątek
III m – wzwyż – Ola Lachowska
II m - drużynowo
Magdalena Godzwon – awans na finał krajowy – Memoriał J. Kusocińskiego

Wojewódzka Liga L.A. Szkół Gimnazjalnych:

I m – 100 m – Magdalena Godzwon
II m – 100 m – Anna Reczko
III m – wzwyż – Ola Lachowska
I m – oszczep – Anna Grzybowska

Mistrzostwa Polski  SAMSUNG ATHLETIC CUP 2004 – WARSZAWA

XV m – 100 m Magdalena Godzwon
II m w swojej kategorii wiekowej

Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej L.A.:

I m – 100 m – Magdalena Godzwon
II m – w dal – Magdalena Godzwon

Sezon 2004-2005

28.09.2004. WOJEWÓDZKIE MASOWE BIEGI PRZEŁAJOWE ZRZESZENIA LZS O MEMORIAŁ Z.STAWIARZA – SKARŻYSKO - KAMIENNA

III m – SP
II m –Natalia Gozdek
I m – GIMNAZJUM

06.10. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW W L.A. LZS
I OŚZLA - KIELCE

III m – zespołowo
100 m – I m –Magdalena Godzwon – 13,36
600 m – III m – Marta Świątek – 1.50,18
1000 m – III m – Małgorzata Adamczyk – 3.32,53
w dal – I m – Magdalena Godzwon – 4,89
kula – II m – Ola Lachowswka – 8,16
4 x 100 m – III m – 56,52
   J.Noga , B.Gawłowicz
  A.Godzwon , M. Godzwon

19.10.2004. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH
              &n bsp;     BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

II m – SP
II m – GIMNAZJUM

POWIATOWA LIGA KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT – I m

Magdalena Godzwon – najskuteczniejsza zawodniczka ligi – 166 pkt.

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU CENTRALNEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – ŁÓDŹ

I m – drużynowo

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT – I m

Magdalena Godzwon – najskuteczniejsza zawodniczka – 38 pkt.

MISTRZOSTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO ZWIĄZKU L.A.  w biegach przełajowych– ŁOPUSZNO

III m – 1000 m – Daria Lachowska
III m – 1500 m – Marta Świątek

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – KOńSKIE

II m – SP
II m – Gimnazjum

MITING NA DZIEń MIOTACZA – OTWARCIE SEZONU LA - KIELCE

I m – 100 m – Magdalena Godzwon – 12,85
I m – w dal – Magdalena Godzwon – 4,83
I m – kula – Magdalena Godzwon – 9,65

OTWARTY MITING PODKARPACIA W LEKKIEJ ATLETYCE – MIELEC

II m – 100 m – Magdalena Godzwon – 13,12
II m – 300 m – Magdalena Godzwon – 43,89

OTWARTE MISTRZOSTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI I ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZRZESZENIA LZS JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH – KIELCE

I  m – 800 m – Marta Świątek
I m – oszczep – Ola Lachowska

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W IV – boju LA – KIELCE

III m – SP

MITING KWALIFIKACYJNY PZLA – MIELEC

I m – 100 m – Magdalena Godzwon – 12,76

FINAŁ KRAJOWY V GIMNAZJADY W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH – BIAŁYSTOK

I m – 100 m Magdalena Godzwon

FINAŁ KRAJOWY SAMSUNG ATHLETIC CUP 2005
– BIAŁA PODLASKA

III m – 100 m – Magdalena Godzwon – 12, 64 PB

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS W LA -  MŁODZIKÓW
09.09.2005. KIELCE

100 m
I m – Magdalena Godzwon – 13,09

300 m
II m – Joanna Noga – 46,20
III m – Natalia Gozdek – 46,49

600 m
II m – Marta Świątek – 1:46,88
III m – Małgorzata Adamczyk – 1:49,58

Oszczep
I m – Magdalena Godzwon – 28,20
II m – Ola Lachowska – 26,06

Kula
I m – Ola Lachowska – 8,85
II m – Małgorzata Woś – 8,84

4 x 100 m – I m
Anna Reczko, Joanna Noga,
Natalia Gozdek, Magdalena Godzwon

Mistrzostwa Makroregionu Centralnego w LA 17.09.2005. Kielce

III m – 100 m – Magdalena Godzwon
III m – oszczep – Magdalena Godzwon

Mistrzostwa Województwa LZS w biegach przełajowych o Memoriał Zdzisława Stawiarza -  21.09.2005r.  Skarżysko – Kamienna

1000 m
I m – Daria Lachowska    
II m – Karolina Antosiak   
   
PUNKTACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT – I m

1500 m
I m – Marta Świątek    
III m – Małgorzata Adamczyk   
   
PUNKTACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT – I m

IX m – 1500 m – Marta Świątek
XXI m – 1500 m – Małgorzata Adamczyk

Mistrzostwa Województwa w drużynowej LA – LIGA LA
04.10.2005r. Kielce

II m – GIMNAZJUM

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 18.10.2005. KOńSKIE

I m – GIMNAZJUM na 35 zespołów

Sezon 2005/2006

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS W LA -  MŁODZIKÓW
09.09.2005. KIELCE

100 m
I m – Magdalena Godzwon – 13,09

300 m
II m – Joanna Noga – 46,20
III m – Natalia Gozdek – 46,49

600 m
II m – Marta Świątek – 1:46,88
III m – Małgorzata Adamczyk – 1:49,58

Oszczep
I m – Magdalena Godzwon – 28,20
II m – Ola Lachowska – 26,06

Kula
I m – Ola Lachowska – 8,85
II m – Małgorzata Woś – 8,84

4 x 100 m – I m
Anna Reczko, Joanna Noga,
Natalia Gozdek, Magdalena Godzwon

Mistrzostwa Makroregionu Centralnego w LA 17.09.2005. Kielce

III m – 100 m – Magdalena Godzwon
III m – oszczep – Magdalena Godzwon

Mistrzostwa Województwa LZS w biegach przełajowych o Memoriał Zdzisława Stawiarza
 21.09.2005r.  Skarżysko – Kamienna


1000 m
I m – Daria Lachowska   
II m – Karolina Antosiak   

1500 m
I m – Marta Świątek    
III m – Małgorzata Adamczyk  

Mistrzostwa Województwa w drużynowej LA – LIGA LA
04.10.2005r. Kielce

II m – GIMNAZJUM

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 18.10.2005. KOńSKIE

I m – GIMNAZJUM na 35 zespołów

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – 27.10.2005. POŁANIEC

I m – SP
I m - GIMNAZJUM

 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT 09.03.2006.KIELCE  – I m

FINAŁ WOJEWÓDZKI KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT  20.03.2006. STARACHOWICE  – III m

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH –11.04.2006. - SKARŻYSKO-KAMIENNA

II m – 1500 m – Marta Świątek

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH –  20.04.2006. - KOńSKIE

I m – GIMNAZJUM
III m – SP

 

Osiągnięcia zawodników ULKS „GRYF” Rytwiany  w lekkiej atletyce w sezonie 2009


Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce:
Magdalena Godzwon srebrny medal w V – boju.

17 kwietnia 2009r. w Końskich odbyły się Mistrzostwa Województwa w drużynowych biegach przełajowych.

Już pierwszy bieg pokazał, że drużyny z Rytwian są bardzo dobrze przygotowane do tych zawodów. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej na dystansie 1000 m zajęły I miejsce pewnie zdobywając ZŁOTY MEDAL, natomiast chłopcy na dystansie 1500 m zajęli III miejsce. Dziewczęta z Gimnazjum pozazdrościły młodszym koleżankom i również sięgnęły po ZŁOTO.

Złote medalistki ze Szkoły Podstawowej startowały w składzie:
Daria Nurkiewicz, Daria Godzwon, Paulina Godzwon, Edyta Łukaszek, Kamila Zalińska, Aleksandra Antosiak.

Dziewczęta z Gimnazjum reprezentowały:
Milena Linowska, Milena Wnuk, Karolina Antosiak, Justyna Jaguś i Marlena Lampart.

„Brązowi” chłopcy ze Szkoły Podstawowej:
Arkadiusz Kwiatkowski, Mateusz Bobrowski, Michał Linowski, Patryk Kalina, Grzegorz Sojda i Albert Strzelecki.

W maju 2009r. podczas Mistrzostw Województwa w indywidualnych biegach przełajowych:
Milena Linowska na najdłuższym dystansie 2500m zdobyła złoty medal.

Maj 2009r. Bieg uliczny w słowackich Koszycach:
Milena Linowska srebrny medal.

5 – 6 Czerwiec 2009 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w wielobojach:
Magdalena Godzwon brązowy medal i rekord okręgu świętokrzyskiego należący dotychczas do Kamili Chudzik – brązowej medalistki ostatnich mistrzostw świata.

27 czerwiec 2009r. Wielobój warszawski:
Magdalena Godzwon – I miejsce i najlepszy wynik w 2009 roku w wieloboju juniorek          w naszym  kraju.

4 – 5 lipiec 2009r. Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce – Słupsk:
Magdalena Godzwon – IV miejsce w rzucie oszczepem.   

22 sierpień 2009r. Ogólnopolskie Igrzyska LZS w lekkiej atletyce – Opole:
Magdalena Godzwon – I miejsce w rzucie oszczepem.


Mistrzostwa Województwa młodzików w lekkiej atletyce świętokrzyskiego Związku LA i świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS 15.09.2009r.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach i jednocześnie Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Gryf” Rytwiany reprezentowała 12 osobowa drużyna.

Medale zdobyły:
Milena Wnuk – II miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 135cm (rekord życiowy),
Małgorzata Droś – III miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 130cm,
Daria Nurkiewicz – III miejsce w biegu na 600m z wynikiem 1:52,61 (rekord życiowy).

Dnia 3 października 2009r w Wolborzu (woj. łódzkie) odbyły się XIV Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe,
w których to nasi zawodnicy rywalizowali z innymi zawodnikami z całej Polski    – w imprezie tej wzięło udział blisko 1100 uczestników.
Najlepszy wynik z Naszej reprezentacji uzyskała Daria Nurkiewicz zdobywając BRĄZOWY MEDAL w biegu na 1000 m. Bardzo dobrze zaprezentowali się też pozostali reprezentanci – Aleksandra Antosiak VII miejsce (800m), Paulina Godzwon IX miejsce (800m), Dominika Skrzek XIV miejsce (800m), Arkadiusz Kwiatkowski IX miejsce (1500m), Aleksandra Szaniawska XI miejsce (600m). Pozostali reprezentanci ZSO – Klaudia Bień, Karolina Linowska, Kamila Zalińska i Alicja Bąk – także wypadli bardzo dobrze zdobywając punkty do klasyfikacji gminnej. Jako klub zajęliśmy XIV, jako Gmina Rytwiany XV miejsce na ponad 60 gmin startujących z całej Polski. Warto dodać,                   że w każdym biegu startowało od 70 do ponad 100 zawodników. Bardzo dobra postawa naszych wychowanków przyczyniła się do uzyskania wysokiego II miejsca województwa świętokrzyskiego w tych zawodach (I miejsce woj. łódzkie, III miejsce woj. małopolskie).

18 października 2009r.

Mistrzostwa województwa w sztafetowych biegach przełajowych w Końskich:
reprezentacja dziewcząt młodszych broniła tytuły mistrzowskiego z 2007 i 2008 roku. Choroba dwóch podstawowych zawodniczek osłabiła drużynę i zastąpić je musiały dziewczynki z klasy III i IV najmłodsze uczestniczki zawodów. Mimo takiej sytuacji sztafeta wywalczyła brązowy medal na dystansie 10 x 800m zostawiając w pokonanym polu 19 ekip z naszego województwa.

Powołani do kadry:

Magdalena Godzwon – kadra narodowa – młodzieżowiec – wieloboje.
Daniel Barszcz – wojewódzka kadra juniorów – grupa sprintów.



ULKS  „GRYF”  Rytwiany:

Sekcje i zrzeszeni członkowie klubu biorący czynny udział w zajęciach:


•    Lekka atletyka:

    dzieci klas III, V – VI        23 osoby
    dzieci klas IV             12 osób
    młodzicy i juniorzy              8 osób
    seniorka, młodzieżowiec          1 osoba
 
•    Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych:

    dzieci klas I – IV            15 osób

•    Zajęcia rekreacyjne w ramach zagospodarowania czasu wolnego:

    dzieci klas VI + I – III gimnazjum          16 osób

•    Koszykówka dziewcząt                 14 osób

•    Sekcja unihokejowa                    20 osób
Łącznie              109 osób
    
  * jesteśmy jedynym klubem w powiecie, który prowadzi zajęcia dla najmłodszej grupy wiekowej – dzieci klas I – III.
 

Medale Magdy Godzwon na imprezach krajowych

Magda Godzwon przed rzutem na złoty medal

Mistrzostwa Polski juniorek i seniorek w wielobojach - brąz Magdaleny Godzwon i nowy rekord okręgu świętokrzyskiego

OgólnOpolskie Igrzyska LZS w Opolu - dekoracja oszczepniczek

Ogólnopolskie Igrzyska LZS - złoto Magdy Godzwon w oszczepie

 

Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych - 17.04.2009 r. Końskie

Cała drużyna

Dziewczęta starsze przed biegiem

Dziewczęta starsze z trenerem

Nasi chłopcy czekają na odbiór brązowych medali

Po dekoracji najlepszych dziewcząt SP

 

Mistrzostwa Województwa młodzików Świętokrzyskiego Związku LA i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS

II miejsce Milena Wnuk, III miejsce Małgorzata Droś

Daria Nurkiewicz odbierająca dyplom za III miejsce w biegu na 600 m

Dekoracja dziewcząt skaczących wzwyż

Zadowolone medalistki po dekoracji

Przed dekoracją najlepszych biegaczek na 600m

 

 XIV Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe - Wolbórz

Dziewczęta klas VI przed startem do biegu na 800 m

Po dekoracji najlepszych biegaczek na 1000 m - brązowa Daria Nurkiwicz

Szczęśliwa Daria Nurkiewicz z nagrodami

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE CHŁOPCÓW ZSO W RYTWIANACH
W LATACH 2002-2003


Powiatowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 
III m – SP
 
Powiatowe Zawody w mini koszykówce chłopców
 
II m – SP 
 
Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS i Świętokrzyskiego Okręgowego Związku LA w Biegach Przełajowych
 
XII m Damian Noga 

Mistrzostwa Makroregionu Centralnego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych
 
IX m Damian Noga 
 
Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych
 
Damian Noga 
 
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej LA chłopców
 
I m – piłeczka palantowa – Michał Szwarnóg
II m - piłeczka palantowa – Jarosław Kuraś
III m - piłeczka palantowa – Mateusz Rajca
 
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej LA chłopców – Gimnazjada
 
I m – oszczep – Jakub Lis 
II m – oszczep – Rafał Magiera
II m – oszczep – Dariusz Gardyński 
II m – 100 m – Piotr Oleksa 
 
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej LA
 
III m – oszczep – Dawid Łukaszek 
V m – 100 m – Piotr Oleksa 
 
Wojewódzka Liga LA chłopców
 
VIII m
 
Mistrzostwa Powiatu w IV – boju LA chłopców
 
I m – SP 
 
Mistrzostwa Województwa w IV – boju LA chłopców
 
II m 
 
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej LA
 
IV m – piłeczka palantowa – Jarosław Kuraś 
 
Finał Krajowy – Mistrzostwa Polski w IV – boju LA chłopców – Zielona Góra
 
XXIV m