Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

"Święto Runa Leśnego” odbyło się w Strzegomiu

Informacja-Gmina-Rytwiany"Święto Runa Leśnego” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w cykl imprez organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach, stając się tym samym jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych.

Festyn letni w Strzegomiu cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od wielu lat, podobnie było i w tym roku. Tegoroczne obchody „Święta Runa Leśnego” odbyły się w ostatni weekend lipca. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby mieszkańcom Strzegomia, Strzegomka oraz wszystkim przybyłym gościom z gminy Rytwiany i okolic zapewnić bogaty program artystyczny.

W sobotni wieczór, pierwszego dnia imprezy, tłumy rozbawionej młodzieży do późnych godzin bawił zespół „Faster”. Niedzielnie świętowanie rozpoczęło się o godzinie 15 muzyką na dobry początek. Natomiast o godzinie 17 impreza została oficjalnie otwarta. W tym roku otwarcie poprzedził przemarsz barwnego korowodu złożonego z dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzegomiu. Dzieciaki ubrane były w fioletowo-zielone stroje, by swoim wizerunkiem odzwierciedlać potoczną nazwę przedszkola "leśne jagódki". Następnie prowadząca imprezę Grażyna Szlęzak- Wójcik wraz z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach Robertem Wyrazikiem powitali przybyłych gości i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Głos zabrał również wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz oraz zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Andrzej Kryj, doradca wojewody Marcin Piętak, zastępca prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach Zbigniew Rękas, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie Rafał Gajewicz, starosta Michał Skotnicki, przewodniczący rady gminy Jerzy Gwizdowski oraz radny Artur Dzieciuch. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne, między innymi wystąpiły: dzieci z zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzegomiu, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sichowie Dużym oraz duet Julia Zapart z akompaniamentem Kamila Kondka. Imprezę uświetnił również występ zespołu rockowego „Chastity” . Występy na scenie głównej to nie wszystkie atrakcje, które czekały na gości. Moc wrażeń dostarczył zgromadzonym również pokaz strażacki. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Staszowa przedstawili działania ratowników podczas wypadku komunikacyjnego w ramach symulowanej ewakuacji poszkodowanego z wraku samochodu. Żeby tradycji stało się zadość jednym z najważniejszych punktów programu był konkurs przeciągania liny pomiędzy drużynami ze Strzegomia i Strzegomka. Po emocjonującej walce nastąpiło wręczenie pucharu przechodniego zwycięskiej drużynie ze Strzegomka. Gwiazdą wieczoru był zespół disco – polo „Diadem” znany z takich hitów, jak "Samoloty", "Klaun", "Dawaj maleńka" czy "Zakochałem się w tobie". Trio z zespołu porwało publikę, która doskonale znała wszystkie śpiewane przez nich piosenki. Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzili znani Dj Viper i Max Kolankov. Patronat honorowy nad imprezą objęli: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, starosta staszowski Michał Skotnicki oraz wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz. Patronat medialny sprawowało "Echo Dnia".

galeria fotografii artykuługaleria fotografii artykułu  galeria fotografii artykułu

galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu 


Źródło: echodnia.eu, Anna Kowalska, 2 sierpnia 2017

 

 

 

Więcej artykułów…