Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

KONCERT ORGANOWY W PUSTELNI

Koncert organowy w Pustelni

W niedzielę 12 października 2008 Pustelnia Złotego Lasu będzie gościła wybitnego artystę, wirtuoza gry na organach Pana Zygmunta Strzępa (pseudonim artystyczny Vincent de Pol). Koncert organowy w wykonaniu artysty pod tytułem: "Klasyka w Złotym Lesie - Głosy ciszy" rozpocznie się o godz. 16.00 w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Rytwianach.

Koncert organowy w Pustelni Złotego Lasu to kolejne spotkanie ze sztuką w pokamedulskich murach. Koncert jest organizowany wspólnie ze Stajnią Artystyczną Marciniaków pod patronatem firmy Roland/Rodgers Polska, którą reprezentuje artysta.

Zygmunt Strzęp należy do światowej elity wirtuozów gry na organach. Pochodzi z Kielc. Swoją edukację muzyczną rozpoczął pod okiem ojca Stefana Strzępa, wieloletniego organisty w kieleckim kościele na Białogonie. Studia muzyczne kontynuował w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Po debiucie w Gartner Auditorium, Cleveland Museum of Arts w Stanach Zjednoczonych w roku 1990 zaczął koncertować na całym świecie. Studiował na Indiana University School of Music w Bloomington, USA, a także w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.

Zygmunt Strzęp w swoim dorobku artystycznym ma również nagrania płyt kompaktowych m.in. dla Arte Nova BMG, Pavanne Records, Plein Jeu Production, ZS Records.

Artysta obok tras koncertowych i nagrań prowadzi wykłady z literatury i interpretacji muzyki organowej m.in. w Brazylii, Australii, Namibii, Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Artysta dokonał licznych nagrań dla stacji radiowych i telewizyjnych w Europie, Afryce, Ameryce środkowej i Południowej, Izraelu, Hong Kongu, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Zygmunt Strzęp od ponad 20 lat mieszka w Hamburgu. Jest organistą i dyrektorem muzycznym kościoła św. Bernarda. Co roku jest organizatorem międzynarodowego festiwalu muzycznego "Klassik in St. Bernard".

Niedziela 12 października 2008 godz. 16.00 Pustelnia Złotego Lasu

Tytuł koncertu "Klasyka w Złotym Lesie - Głosy ciszy"

PROGRAM
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
"ARIA NA STRUNIE G" Z SUITY ORKIESTROWEJ D-DUR, BWV 1068
TOKKATA I FUGA D-MOLL, BWV 536
CHORAŁ: "JESU, BLEIBET MEINE FREUDE", BWV 147
MIECZYSŁAW SURZYŃSKI (1866-1924)
WARIACJE NA TEMAT STAROPOLSKIEJ PIEŚNI KOŚCIELNEJ:
"ŚWIĘTY BOŻE, ŚWIĘTY MOCNY"
EDWARD GRIEG (1843-1907)
"SUITA Z PEER GYNT"
Poranek
Śmierć Azy
Taniec Anitry
Pieśń Solwejgi
W grocie Króla Gór
GEORGE SHEARING (*1919)"AMAZING GRACE! HOW SWEET THE SOUND"DYMITRI SZOSTAKOWICZ (1906-1975)
WALC NR. 2 Z SUITY NA ORKIESTRĘ JAZZOWĄ
EDWARD ELGAR (1857-1934)
"POMP & CIRCUMSTANCE"
MARSZ NR 1 D-DUR

Źródło: staszow.com Autor: Tomasz Lis

 

Więcej artykułów…