Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Trzy komplety medali Wojewódzkich Igrzysk w unihokeju dla Rytwian

Bardzo dobrze wypadły drużyny z powiatu staszowskiego w Wojewódzkich Igrzyskach w unihokeju dziewcząt i chłopców.

W dniach 13-14 grudnia grały roczniki 2006 i młodsi, a impreza odbyła się w Niedźwicach. Tutaj po brązowe medale sięgnęli podopieczni Marcina Janowskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rytwianach. Drużyna wystąpiła w składzie: Alan Karaś; Krystian Lalewicz; Kamil Wasilczuk; Oskar Grys; Filip Szewczyk; Piotr Rugała; Alex Rzepa; Antoni Bielaska; Bartosz Nurkiewicz.

 
Informacja-Gmina-Rytwiany
W dniach 15-16 grudnia w Czajkowie odbyły się finały roczników 2003-2005.

 Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 6 zespołów. W drodze losowania zespoły podzielono na dwie grupy, gdzie rozegrane zostały spotkania systemem „każdy z każdym”. Reprezentantki Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach, trenowane przez Jacka Więckowskiego wyszły z grupy A z pierwszego miejsca wygrywając z Nawodzicami 1:0 i Staszowską „dwójką” 2:0. W grupie B z miejsca drugiego weszły do półfinału reprezentantki Szkoły Podstawowej w Połańcu remisując z Czajkowem 0:0 i Niedźwicami 1:1.

W półfinałach wyniki były następujące: Rytwiany- Połaniec 2:0, Niedźwice- Nawodzice 0:0, (dogrywka 0:0), karne 3:0. W meczu o III miejsce Połańczanki uległy reprezentantkom Nawodzic 0:1, zaś w Finale reprezentantki Rytwian zremisowały w regulaminowym czasie gry 0:0 z Niedźwicami, by w dogrywce ostatecznie ulec 0:1. Ostatecznie podopieczna Jacka Więckowskiego zdobyły srebrne medale, a grały w składzie: Anna Lasek, Weronika Strzelecka, Sylwia Maćkowska, Martyna Walczyk, Aleksandra Sadłocha, Kornelia Nawrot, Patrycja Złotnik, Julia Wątroba, Joanna Majka, Monika Nurkiewicz i Ewelina Rugała.
 Informacja-Gmina-Rytwiany
Drugiego dnia rywalizowało 7 zespołów chłopców, w grupach po 3 i 4 zespoły. Reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach trenowani przez Marcina Janowskiego, Zbigniewa Kosterskiego i Grzegorza Wosia zajęli pierwsze miejsce w grupie A, remisując z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Połańcu 0:0 i pewnie wygrywając 2:0 z Publiczną Szkołą Podstawową numer 2 w Staszowie. Z grupy B wyszły odpowiednio reprezentacje Szkoły Podstawowej numer 1 Końskie i Szkoły Podstawowej numer 1 Sandomierz.
 
W półfinałach Rytwiany pokonały pewnie Sandomierz 2:0, a Końskie zwyciężyły 1:0 Połaniec. W meczu o III miejsce Sandomierz pokonał 1:0 reprezentację Połańca, zaś w finale reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach zdecydowanie wygrali z Końskimi 2:0, zdobywając tytuł Mistrzów Województwa. Wygrana zapewniła drużynie z Rytwian awans do Finału Krajowego, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Elblągu.
 
Podopieczni Marcina Janowskiego grali w składzie: Grzegorz Głowacki, Kacper Orlikowski, Patryk Jezierski, Dominik Rzepa, Wiktor Maruszewski, Norbert Wieczorek, Dawid Łukaszek, Kamil Śledź, Jakub Kaczmarski, Marek Zdral, Wiktor Król.
Informacja-Gmina-Rytwiany
 

Źródło: Echo Dnia Świętokrzyskie

Dorota Kułaga, 18 grudnia 2018

Czytaj więcej: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/trzy-komplety-medali-wojewodzkich-igrzysk-w-unihokeju-dla-rytwian-zdjecia/ar/13750088

 

Więcej artykułów…