Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Polski karp i polskie wino

Polski karp i polskie wino

Hotel Rytwiany w dniach 28-29 listopada br. stał się dzięki inicjatywie Towarzystwa Promocji Ryb świadkiem bezprecedensowego spotkania rybaków- -karpiarzy z producentami polskiego wina gronowego. Ze strony rybaków udział wzięło ponad 60 hodowców, w tym głównie z Podkarpacia, Lubelszczyzny i Ziemi Świętokrzyskiej, ale także z innych rejonów kraju, w tym prezes ZPR - Krzysztof Karoń, a także Marian Tomala i Maciej Wyrwa - odpowiednio wiceprezes PTR i dyrektor biura tej organizacji.

W programie konferencji, której gospodarzem był Wacław Szczoczarz z GRyb Rytwiany, na początku znalazła się relacja z bieżącej kampanii promocyjnej Pan Karp IV, którą omówili Patrick Acheson z Media Group Sp. z o.o. (wykonawca projektu IRŚ z Olsztyna) i Zbigniew Szczepański z TPR. Szczególnie zaakcentowano nowe elementy promocyjne - reklamę świąteczną w III programie PR i reklamę z konkursem dla konsumentów w czasopiśmie kulinarnym o nakładzie jednego miliona egzemplarzy! Omówiono także ankietę Pan Karp 2008, przeprowadzoną drogą internetową i podczas imprez terenowych, w której respondenci odpowiadali na pytania dotyczące kierunków promocji karpia. Wyniki ankiety wkrótce na stronie www.pankarp.pl.

Przedstawiono również wyniki konkursu foto Pan Karp, który już na dobre zadomowił sie na stronie www.pankarp.pl. Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Łukasz Wencel z Gniezna.

Następnie odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowego Członka Towarzystwa Promocji Ryb dr. Janowi Żelaznemu z Instytutu Weterynarii w Puławach, zasłużonemu i darzonemu wielkim szacunkiem w środowisku karpiarzy, ichtiopatologowi. Dr J. Żelazny otrzymał z tej okazji piękną pamiątkę - witraż "Złotą Łuskę Pana Karpia". Ostatnią część pierwszego dnia konferencji zdominował wykład Ryszarda Cacaja - właściciela winnicy "Dolina Nilu" w Kolbuszowej (Podkarpacie). Zaskakujące było to, że część hodowców karpia energicznie włączyła się do dyskusji na temat uprawy winogron, technologii ich przerobu na różne odmiany win. Niektórzy z nich już łączą pasje hodowli karpi i winiarstwa.

Uczestnicy spotkania podczas wykładu

Wieczór upłynął na praktycznym wdrażaniu wiadomości z ostatniego wykładu - do doskonałego wędzonego rytwiańskiego karpia do dyspozycji smakoszy było kilka gatunków dojrzałego wina. W programie drugiego dnia znalazły się wykłady podsumowujące rok 2008 pod kątem hodowlanym (dr A. Lirski) i zdrowotnym (dr J. Żelazny). Na koniec tematykę nowych funduszy unijnych 2007-2013 przedstawił dr Andrzej Lirski w zastępstwie nieobecnego dr. J.Wrony z MRiRW. Konferencja, oprócz dalszej integracji wokół idei promocji Pana Karpia, stała się również okazją do wielu kuluarowych rozmów pomiędzy hodowcami, w tym należącymi do różnych organizacji rybackich, na temat wspólnych działań na rzecz branży.

Źródło: www.pankarp.pl

 

Więcej artykułów…