Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Starty naszych reprezentantów trenujących w ULKS „GRYF” Rytwiany

Starty naszych reprezentantów trenujących w ULKS „GRYF” Rytwiany:

SAMSUNG ATHLETIC CUP:

Podczas regionalnych zawodów edycji Samsung Athletic Cup, które odbyły się w Sandomierzu nasi reprezentanci wywalczyli 2 medale, srebrny w skoku w dal Mateusz Bobrowski, a brąz w biegu na 1000 m Arkadiusz Kwiatkowski.
Zawody były bardzo mocno obsadzone, wystartowało blisko 200 zawodników z województwa świętokrzyskiego i Podkarpacia.
Oblegani na nich byli przez młodzież goście specjalni, firmujący swoimi wizerunkami tą wspaniałą imprezę, Artur Partyka (dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich i trzykrotny medalista mistrzostw świata w skoku wzwyż, aktualny rekordzista Polski) oraz Marcin Urbaś ( były specjalista w biegu na 200 m, rekordzista Polski,  drugi w historii biały sprinter który złamał barierę 20 sekund). Młodzież świetnie się bawiła podczas zawodów, gdzie nie tylko liczył się wynik sportowy, ale i integracja z przedstawicielami innych klubów. Każdy wykorzystywał też okazję aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem Partyką lub Urbasiem

.

(Fot.1) Mateusz Bobrowski na 2 stopniu podium skoku w dal, (Fot.2) Mateusz Bobrowski z Arturem Partyką,(Fot.3) Arek Kwiatkowski udekorowany przez samego Marcina Urbasia

(Fot. 4, 5) Człowiek legenda Marcin Urbaś potrafił porwać  i rozbawić młodzież

 

Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce dla dzieci szkół podstawowych:

Odbyły się one na obiektach lekkoatletycznych przy ZS w Ruszczy pod koniec maja. Nasi wychowankowie kolejny raz potwierdzili jak dużą siłę stanowimy w powiecie staszowskim jeżeli chodzi o szkolenie lekkoatletyczne:

I m – 60 m – Wiktoria Radkowska
II m – Paulina Godzwon
II m – 300 m - Wiktoria Radkowska
I m – 600 m – Ola Antosiak
III m – 600 m – Karolina Linowska
I m – p. palantowa – Kamila Zalińska
II m – p. palantowa – Natalia Kowalska
III m – p.palantowa – Ola Antosiak
II m – skok w dal – Kamil WawrylakKlasyfikacja medalowa mistrzostw powiatu:                

 Szkoła złote srebrne brązowe
PSP Połaniec 4 3 2
PSP Rytwiany 3 4
2
PSP Kurozwęki 3 - 2
PSP Oleśnica 1 1 2
PSP nr 2 Staszów 1 - 2
PSP Ruszcza - 2 2
PSP Mostki - 1 -
PSP Gace Słupieckie - - 2
PSP Wilkowa - - -
PSP Budziska - - -
PSP nr 1 Staszów - - -


Dwa tygodnie później, już podczas Finału Wojewódzkiego startowały podopieczne Jacka Więckowskiego. Wiktoria Radkowska pokazała, że nie ma sobie równych na dystansie sprinterskim 60 m , pewnie wygrywając zarówno swój bieg eliminacyjny jak i finał. Jej koleżanki wywalczyły dwa medale; Ola Antosiak- brąz na 300 m, a Alicja Bąk – srebro w skoku wzwyż.

 

(Fot. 1,2) Wiktoria Radkowska - mistrzyni województwa na 60 m

Dziewczęta nie zdążyły ochłonąć po zmaganiach, a już za trzy dni 31 maja w Strawczynie za Kielcami startowały jako drużyna w Mistrzostwach Województwa w IV-boju lekkoatletycznym. Ich trud został nagrodzony w postaci brązowych medali, a różnice w „trójce” na podium były naprawdę niewielkie. Nasza drużyna uległa tylko reprezentantkom  SP 33 Kielce i SP 13 Starachowice, choć przy odrobinie sportowego szczęścia kolejność mogła być odwrotna. Reprezentacj startowała w składzie: Wiktoria Radkowska, Aleksandra Antosiak, Paulina Godzwon, Alicja Bąk, Kamila Zalińska, Dominika Skrzek.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasze podopieczne w bieżącym sezonie stawały na podium wszystkich trzech imprez drużynowych, rangi mistrzowskiej wojewódzkiej: sztafetowych biegów przełajowych, drużynowych biegów przełajowych i właśnie czwórboju.

Mistrzostwa Województwa w III-boju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych 10-11 czerwca 2010 Rytwiany:

Ostatnią w tym sezonie imprezą przed wakacjami były Mistrzostwa Województwa w III-boju lekkoatletycznym, których trzeci rok z rzędu byliśmy gospodarzami jako gmina i szkoła.
Nasi wychowankowie nie zawiedli i tym razem, a praktyka pokazała, że warto choćby dwa razy w tygodniu przyjść na zajęcia sekcji lekkiej atletyki w naszym gminnym ULKS-ie a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
Dziewczęta pod wodzą Grzegorza Wosia sięgnęły po brąz, a chłopcy trenowani przez Zbigniewa Kosterskiego i Jacka Więckowskiego po złoto.
Przy czym można powiedzieć, że brąz dziewcząt to przysłowiowy wypadek przy pracy, gdzie bez mała upadek liderki drużyny Kingi Żyły w biegu na 60 m, zadecydował, że drużyna straciła złoto, a Kinga złoto indywidualnie. Wśród chłopców indywidualnie brąz wywalczył Jakub Wójcicki, co jest godne uwagi ze względu na to, że jest uczniem klasy III, więc był młodszy o rok od swoich potencjalnych rywali. Jakub od około pół roku trenuje w Gryfie pod okiem Jacka Więckowskiego i jeśli nadal będzie to robił tak wytrwale to nie powinien mieć już sobie równych rywali na przyszłorocznych mistrzostwach.

 

 

 

Więcej artykułów…