Obrazek - Slider

-A A A+

Sukcesy zawodników ULKS GRYF Rytwiany na mistrzostwach województwa i regionu centralnego w biegach przełajowych

5 marca 2011r. w Busku-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Reprezentacja naszego przyszkolnego ULKS–u „GRYF” Rytwiany wystartowała w nich w bardzo okrojonym składzie, ze względu na przeziębienia większości zawodników.

/Arek Kwiatkowski po dekoracji./

Mimo tego, nasi wychowankowie zdobyli dwa medale, a i pozostali też spisali się bardzo dobrze.
W biegu dziewcząt rocznika 1998 i młodszych na dystansie 1000 m srebrny medal wywalczyła Natalia Kowalska, a dziesiątą zawodniczką była najmłodsza w drużynie, czwartoklasistka Karolina Niekurzak, dla której był to pierwszy, tak poważny start. W biegu młodziczek na dystansie 1500 m, (najmocniej obsadzonym, bo startowało w nim aż osiem kadrowiczek), wysokie, piąte miejsce, zajęła Daria Nurkiewicz, natomiast Alicja Bąk była 11.

/Paulina Markowska na podium/

W kolejnym biegu na dystansie 2000 m młodzików, brązowy medal wywalczył Arkadiusz Kwiatkowski, ulegając jedynie kolegom z kadry wojewódzkiej: Marcinowi Rzeszowskiemu z Juventy Starachowice i Pawłowi Switkowi z Żaczka Połaniec. Ze względu na przeziębienie w mistrzostwach nie wystartowała młodziczka -Paulina Markowska.

/Arek Kwiatkowski przed dekoracją/

Kolejną imprezą przełajową były Mistrzostwa Regionu Centralnego w biegach przełajowych, które odbyły się w sobotę 19 marca w Końskich. Była to impreza kończąca tegoroczne zmagania w kategorii młodzików w biegach przełajowych  w rywalizacji klubów.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Panu Piotrowi Gucy oraz firmie Varmil z Rytwian, Panu Bartoszowi Głowackiemu z Rytwian, właścicielowi Cegielni i Wójtowi Grzegorzowi Forkasiewiczowi oraz Urzędowi Gminy w Rytwianach, dzięki którym młodzież reprezentująca nasz klub i gminę otrzymała nowy sprzęt do treningów oraz stroje reprezentacyjne.

/Arek Kwiatkowski walczący o srebrny medal/

Występ naszych reprezentantów okazał się najlepszym z  dotychczasowych startów w historii - zajęliśmy IV miejsce drużynowo na 27 klubów startujących w mistrzostwach, tracąc tylko 1 punkt do klubów z trzeciego i drugiego miejsca. Jednocześnie, poza WiRem Łopuszno, byliśmy najlepiej punktującym klubem dla naszego województwa, wyprzedzając START Łódź, AZS Łódź, PEGAZ Opoczno, Juventę Starachowice, STS Skarżysko-Kamienną czy też KKL Kielce.  Na dystansie 1000 m chłopców 3 miejsce zajął Michał Linowski. Na dystansie 1500 m srebrny medal  wywalczyła Paulina Markowska. To bardzo duży sukces Pauliny, ponieważ jest pierwszoroczną młodziczką i przegrała dosłownie o włos ze starszą koleżanką  ze START-u Łódź po tym, jak w świetnym stylu prowadziła od połowy dystansu, niemal do końca biegu.

/Natalia Kowalska ze srebrem. Jednym z dekorujących był Pan Marek Kędzior z Departamentu Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach (pierwszy z lewej)

Zabrakło doświadczenia na ostatnich metrach, ale za rok, jeśli przysłowiowe zdrowie dopisze, Paulina na pewno będzie walczyła o złoto. 11 miejsce na tym dystansie wywalczyła Daria Nurkiewicz - tu spodziewaliśmy się jeszcze tydzień wcześniej lepszego wyniku. Niestety Daria zmagała się od dłuższego czasu z infekcją ale dzielnie wystartowała, mimo nie wyleczonej choroby. Swój największy dotychczasowy sukces na dystansie 3000 m zanotował Arkadiusz Kwiatkowski, który, po wspaniałej walce, nie tylko skutecznie odparł ataki kolegów ze Zduńskiej Woli i  Łopuszna z 4 i 5 pozycji, ale zdołał również wyprzedzić reprezentanta MOS-u Sieradz, by ostatecznie wywalczyć srebrny medal.
Start naszych wychowanków został doceniony przez Świętokrzyską Federację Sportu, a powołania zawodników do kadry wojewódzkiej okazały się w pełni zasłużone i słuszne.