Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

HOTEL*** RYTWIANY  -  PERŁA REGIONU

Otoczony starym, zadbanym parkiem Hotel Rytwiany był w początkach XX wieku siedzibą księcia Artura Radziwiłła (1901-1939) oraz jego rodziny. Obecnie właścicielem obiektu jest DGP DOZORBUD Grupa Polska  Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy. Dziś pałac jest luksusowym hotelem pełniącym jednocześnie funkcję ośrodka  wypoczynkowo – rehabilitacyjnego.
Zmiany trwają nieprzerwanie od chwili przejęcia hotelu przez nowego właciciela. Obiekt z dnia na dzień zmienia swoje oblicze i obecnie oprócz funkcji turystycznej z powodzeniem pełni także funkcję rehabilitacyjną.
Z myślą przede wszystkim o tej grupie gości w Hotelu Rytwiany powstał Zakład Rehabilitacji, który wyposażony został w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji osób z dysfunkcją narządu ruchu oraz ze schorzeniami układu krążenia, układu oddechowego i  pokarmowego.
W przypałacowym parku istnieje ścieżka zdrowia, która umożliwia wykonywanie ćwiczeń rehablitacyjnych. Obiekt dysponuje boiskiem wielofunkcyjnym, kortem tenisowym, a także rowerami, co w zestawieniu z rozbudowaną w powiecie staszowskim siecią ścieżek rowerowych sprzyja organizacji czynnej turystyki.
Hotel Rytwiany dysponuje czterdziestoma miejscami w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych o najwyższym standardzie oraz dwoma ekskluzywnymi apartamentami. Każdy pokój ma telewizor z odbiorem telewizji satelitarnej i telefon. Znajdują się tam także sale: konferencyjna i bankietowa, kawiarnia oraz klub z bilardem. Wszystko utrzymane w stylu retro.
Na życzenie klientów organizowane są konferencje, szkolenia, bankiety, uroczyste kolacje, przyjęcia, wesela, bale, spotkania rodzinne, a także imprezy plenerowe: ogniska, grille, biesiady przy piwie czy garden party.
Gościom spoza regionu proponujemy wycieczki krajoznawcze po Górach Świętokrzyskich, do Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza czy Krakowa. Dodatkowymi atrakcjami są   przejażdżki bryczkami lub kuligi, w zależności od pory roku, paintball, czy zawody wędkarskie. Mamy nadzieję, że tą bogatą ofertą, miłą atmosferą i bardzo przystępnymi cenami przyciągniemy klientów. Bardzo zależy nam na tym, by do Hotelu Rytwiany było „po drodze” wszystkim mieszkańcom powiatu staszowskiego, by czuli się w nim jak u siebie.
Hanna Terlecka

Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny „RYTWIANY”
ul. Artura Radziwiłła 19
28-236 Rytwiany

Tel. 015/864-32-55, 0606-691-489
Fax  015/864-32-56

www.hotelrytwiany.pl

hotel@hotelrytwiany.pl

 

 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE MAŁGORZATY SYPNIEWSKIEJ  W STRZEGOMKU

Zanim  Pani Małgorzata Sypniewska ze Strzegomka  zdecydowała się na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego, była pełna obaw. Dziś już wie, że były one  nieuzasadnione, a decyzja o  stworzeniu takiego gospodarstwa była całkowicie słuszna. Choć jest pionierką  w agroturystyce w naszej gminie, odnotowała już  wiele sukcesów. Nadal jednak wkłada wiele pracy i starań by uatrakcyjnić swoja ofertę i w ten sposób przyciągnąć  turystów do swojego domu. Na goci czeka 5  przytulnych pokoi, wygodna łazienka, kuchnia z  pełnym wyposażeniem do dyspozycji wypoczywających, domowe, pyszne jedzenie, ekologiczne warzywa i owoce z własnego ogrodu, produkty mleczne (mleko, sery, jaja), własne wędliny. Miejsce na ognisko i  grilla, mini plac zabaw dla dzieci, altanka, własny las, grzybobranie, spacery, wycieczki piesze i  rowerowe.  A przede wszystkim cisza  i spokój dla osób szukających wytchnienia.
 

Dodatkowe informacje:
-gospodarstwo rolne - tak
-czy prowadzone są uprawy rolne - tak
-czy prowadzone są hodowle zwierząt - tak (krowa,koń, drób)
-czy turyści mogą uczestniczyć w pracach - tak
-jazda konna - tak, w szkółce oddalonej o ok. 7 km
-woda - oddalona o ok. 8 km
-stawy rybne i łowisko - oddalone o ok. 8 km
-stoki narciarskie - tak - oddalone o ok. 40 km
-las, możliwość grzybobrania - tak
-szlaki piesze - tak
-szlaki rowerowe - tak
-radio - tak
-telewizor - tak
-dostęp do internetu - brak
-parking i garaż - tak
-plac zabaw - mini plac zabaw dla dzieci
- gry - w odległości ok. 1 km znajduje się boisko szkolne
-ognisko - tak
-pole namiotowe - tak
-wypożyczalnia sprzętu wodnego - oddalona o ok. 8 km
-możliwość zakwaterowania zwierząt domowych - tak (po wcześniejszym uzgodnieniu)
-przybliżona cena za nocleg/osoba - 30 zł
-nocleg/osoba + wyżywienie - 75 zł

Małgorzata Sypniewska
Strzegomek, ul. Dojazdowa 34, 28 - 221 Osiek, 
tel. 015/864-63-69

 


URLOP W SAMOTNI

Skromnie wyposażone pomieszczenia i zero kontaktu z cywilizacją - taki urlop oferuje pracoholikom  XVII - wieczny  Klasztor Pokamedulski w Rytwianach, perła naszego regionu. W ciągu kilku ostatnich lat, głównie za sprawą Diecezjalnego Orodka Kultury i Edukacji „Źródło”, znacznie wzrosło zainteresowanie zabytkiem. Zgodnie z programem pn. „Szlakiem Kamedułów, czas ciszy i kontemplacji” zakłada się utworzenie szlaku kamedulskiego, rozpoczynającego się włanie w Rytwianach. Opiekunowie klasztoru dążą do stworzenia wyjątkowego, na skalę ogólnopolską, ośrodka rekreacyjno - kontemplacyjnego. Już dziś istnieje możliwość spędzenia  ciekawego urlopu w pokamedulskim eremie. W pierwszym pustelniczym domku powstałym  obok Klasztoru – Pustelni św. Benedykta  - znajduje się sypialnia, kaplica, łazienka, aneks kuchenny i pokój dzienny  z kominkiem. U nas nie ma miejsca na luksusy: na obiad dajemy ryż i kalafiorową, a śpi się w celach, gdzie jest stolik i łóżko. Za odpowiednią opłatą jesteśmy w stanie wynieść nawet łóżko i wstawić trumnę, jakby klient sobie życzył - opowiada ks. Wiesław Kowalewski, dyrektor Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach , która mieci się na terenie pokamedulskiego zespołu klasztornego.Nie ma tam obowiązku chodzenia na bosaka i w habitach, ale komórki i laptopy obowiązkowo trzeba zdeponować przy wejściu: - Chcemy pomagać ludziom, którzy są uzależnieni od cywilizacji, Internetu, komórek. Pomagamy im się wyciszyć, znaleźć czas na przemyślenia, oderwać od szumu codziennego życia - mówi ks. Kowalewski. W ciszy, z dala od szumu cywilizacyjnego, od natłoku informacji można zakosztować życia pustelniczego i jednocześnie regenerując się duchowo i fizycznie
Wbrew pozorom podczas takiego urlopu nie ma miejsca na błogie leniuchowanie. - Jeśli uznamy, że klient jest uzależniony od sieci, żeby go od tego odciągnąć, zaproponujemy np. zajęcia z garncarstwa. Przez siedem dni od świtu do zmierzchu będzie się uczył, a na koniec przystąpi do egzaminu i ulepi garnek z gliny - mówi ksiądz.
Osoby zainteresowane spędzeniem urlopu w samotni lub zorganizowaniem grilla, ogniska, spotkań rodzinnych na terenie Klasztoru Pokamedulskiego w Rytwianach, zakosztowania klasztornych posiłków, proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny  z biurem pod nr tel. 015/864-77-95.

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach
ul. Klasztorna 25
28 – 236 Rytwiany
tel./fax 015/864-77-95

e-mail: pustelnia@pustelnia.com.pl 
www:
www.pustelnia.com.pl/