Spotkanie z przewodnikami w Sichowie
Odsłon: 3101. Data dodania: 2013-02-15
Spotkanie z przewodnikami w Sichowie
W Domu i Bibliotece Sichowskiej odbędzie się spotkanie, na którym ma paść odpowiedź na pytanie, czy Sichów, Kurozwęki i Pacanów są przyjazne turystom? Prezentacjom przysłuchiwać się będą świętokrzyscy przewodnicy.
W sobotę 16 lutego, Dom i Biblioteka Sichowska wraz z Zespołem Pałacowym w Kurozwękach i Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie organizują spotkanie dla wszystkich świętokrzyskich przewodników. Wspólnie chcą ich przekonać, że te miejsca na mapie województwa mają duży wpływ na rozwój turystyki w regionie. Chcą też, aby powstała nowa trasa turystyczna po Ziemi Staszowskiej.
Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 10. W programie odbędą się trzy prezentacje. Jako pierwszy wystąpi Stefan Dunin – Wąsowicz, gospodarz Domu i Biblioteki Sichowskiej, który przybliży historię i teraźniejszość majątku w Sichowie. W kolejnych odsłonach spotkania nowe atrakcje turystyczne na najbliższy sezon przedstawią Witold Świtalski z Zespołu Pałacowego w Kurozwękach i Anna Szcześniak z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.
Podsumowaniem spotkania będzie dyskusja o możliwościach i potrzebie stworzenia trasy turystycznej w obrębie Ziemi Staszowskiej. Finałem spotkania z przewodnikami w Sichowie będzie „Zbiórka Powstańcza" dla uczczenia 150 rocznicy bitwy pod Staszowem stoczonej w ramach powstania styczniowego. /MJR/
Źródło: strefaimprez.pl
Więcej artykułów…
-
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” (2025-05-08)
-
Zarządzenie Wójta Gminy Rytwiany w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu dokumentu pn. Diagnoza sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej Gminy Rytwiany (2025-05-08)
-
Zaproszenie dla mieszkańców Gminy Rytwiany w sprawie konsultacji społecznych Diagnozy sytuacji społecznej ... oraz procesem diagnostyczno-planistycznym na rzecz opracowania Strategii ... (2025-05-08)
-
INFORMACJA - DARMOWY DOWÓZ DO LOKALI WYBORCZYCH (2025-05-08)
-
Operacja Czystej Rzeki w regionie. Mieszkańcy Kłody posprzątali okolice Czarnej (2025-05-07)
-
12. rytwiański Rajd „Popedałuj z kulturą”. Pasja, patriotyzm, relaks (2025-05-07)
-
OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 60 (2025-05-07)
-
Szczepienia przeciwko wściekliźnie - Sichów Mały (2025-05-05)
-
Szczepienia przeciwko wściekliźnie - Pacanówka (2025-05-05)