Obrazek - Slider

-A A A+

Kolejny udany start lekkoatletów z Rytwian, Staszowa i Połańca, tym razem na ważnych zawodach w Łodzi

Bardzo dobrze wypadli lekkoatleci z powiatu staszowskiego na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim. Były to jednocześnie eliminacje do mistrzostw Polski młodzików.

Reprezentanci Gryfu Rytwiany wywalczyli dwa medale, zdobywając 10 punktów. Dało im to czwarte miejsce wśród klubów naszego województwa. Również dwa medale zdobyli zawodnicy Żaczka Połaniec. Uzyskali przy tym 8 punktów i zajęli piątą pozycję w punktacji klubowej. Sigma OSiR Staszów zgromadziła w sumie dwa punkty.

Rewelacyjnie wypadli zawodnicy Gryfu w konkursie skoku w dal. Zgodnie z oczekiwaniami złoty medal wywalczył Jakub Wójcicki - 5,79 metra, po „brąz” z wynikiem 5,61 metra sięgnął Mikołaj Bielaska, a szósty był Patryk Wach - 5,29 metra. W biegu na dystansie 600 metrów dziewcząt brązowy krążek wywalczyła Paulina Witek z Żaczka - 1:42,79 sekundy, szóste miejsce zajęła młodsza o rok Karolina Niekurzak z Gryfu z wynikiem 1:46,12. Na tym samym dystansie wśród chłopców pewnie sięgnął po „złoto” Jakub Radkowski z Żaczka z rewelacyjnym rekordem życiowym - 1:27,81 sekundy. Jest to II klasa sportowa.

W biegu na dystansie 1000 metrów srebrny medal wywalczył w świetnym biegu Łukasz Chara z Sigmy OSiR Staszów również z nową „życiówką” - 2:44,64 sekundy, jedenasty z wynikiem 3:01,51 był Bartosz Lasota z Gryfu. Wśród dziewcząt na tym samym dystansie czwartą lokatę z czasem 3:21,18 zajęła Gabriela Kazberuk z Żaczka. Na dystansie 300 metrów dziewcząt czwarta była Ola Szaniawska - 45,43. - Ola została ewidentnie skrzywdzona przez gospodarzy imprezy. Mając trzeci wynik w tabelach makroregionu miała przydzielony ósmy tor w swoim biegu, co na pewno wypaczyło wynik rywalizacji dziewcząt na 300 metrów - powiedział Jacek Więckowski, trener Gryfu.

Awans do mistrzostw Polski, które w dniach 27-28 września odbędą się w Zielonej Górze wywalczyli: Jakub Wójcicki, Jakub Radkowski, Łukasz Chara oraz Paulina Witek, Ola Szaniawska i Karolina Niekurzak.

Źródło: echodnia.eu, /dor/ 19.09.2014