Obrazek - Slider

-A A A+

Aktualności z Zespołu Placowek Oświatowych w Sichowie Dużym

Kolejny sukces Naszych Szczypiornistek III MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKI DZIEWCZĄT W MINI PIŁKĘ RĘCZNĄ

Dnia 6 czerwca 2016 roku odbył się Finał Wojewódzki Dziewcząt w Mini Piłkę Ręczną w Stadnickiej Woli.

Nasze „ Szczypiorki ” nie zawiodły. Po ciężkiej rywalizacji z zespołami z Kielc, Stadnickiej Woli, Rogowa oraz Modliszewic potwierdziły po raz kolejny, że są III Drużyną Województwa. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została tym razem Marcelina Krokosz.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenera pana Dariusza Karsińskiego.

Nasi „ Młodzi i Zdolni ” aktorzy w finale…

W dniu 31 maja 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach odbyła się kolejna edycja Konkursu Małej Formy Teatralnej organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Przedstawienie miało zawierać tematykę bezpiecznego zachowania na drogach, promowanie zdrowego stylu życia oraz pokazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Na szczeblu powiatowym zaprezentowały się tylko trzy szkoły. Jury zdecydowało, że I miejsce zdobyła Grupa Teatralna „ Młodzi i Zdolni ” z naszej szkoły i to oni będą reprezentować powiat na etapie finałowym – wojewódzkim, który odbędzie się na profesjonalnej scenie Teatru Lalki i Aktora „ Kubuś” w Kielcach. Nasi rywale z PSP w Rytwianach i PSP w Połańcu zajęli ex equo II miejsce.

Serdecznie dziękujemy naszym aktorom i nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie występu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Niebywały sukces Naszych Szczypiornistek – III miejsce w Finale wojewódzkim „ Szczypiorniak na Orlikach 2016 ”

W poniedziałek 30 maja w Gminie Chęciny królowała piłka ręczna. Na boisku przy Hali Widowiskowo – Sportowej „ Pod Basztami ” w Chęcinach oraz w ZSO w Wolicy odbywały się rozgrywki finałowe województwa świętokrzyskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „ Szczypiorniak na Orlikach „ gdzie rywalizowały najlepsze zespoły w kategorii dziewcząt szkół podstawowych. Finał podzielony był na 2 grupy, z każdej grupy do ścisłego finału wchodziły dwie drużyny, które walczyły o miejsca na podium. Mecze rozgrywały się w systemie „ każdy z każdym”, czas gry 2 x 10 min.

4. SP Tokarnia

Nasze dziewczęta rozgrywały mecze w Wolicy z przeciwniczkami z SP z Bilczy, Tokarni i Stadnickiej Woli. Ambicja dziewcząt i niesamowity duch walki pozwoliły im na awans do finału. Jako druga drużyna wyszły z grupy, przegrywając tylko z Bilczą. Chwila wytchnienia i odpoczynku, dziewczęta ruszyły w podróż do Chęcin i walkę o III miejsce.

O tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego walczyły drużyny z Kielc i Bilczy. My walczyłyśmy z naszymi sąsiadami ze Staszowa i zdobyłyśmy III.

Uwieńczeniem Turnieju było spotkanie wszystkich siedmiu drużyn już w Chęcinach i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Zwycięskie drużyny odebrały z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Roberta Jaworskiego oraz Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorza Budziosza pamiątkowe dyplomy, medale oraz okazałe puchary. Gratulujemy Naszej drużynie tak wielkiego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów.

Mistrz Ortografii 2016

W dniu 19.05.2016 r. w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2016". W rywalizacji wzięło udział 36 uczniów z klas II i III ze szkół podstawowych z Sichowa Dużego Strzegomia i Rytwian. Uczestnicy zmagali się z tekstem pełnym ortograficznych pułapek. Tegoroczne dyktando poświęcone było tematyce wakacyjnej. Chociaż pisanie ze słuchu wymaga ogromnego skupienia, atmosfera była bardzo sympatyczna, a dzieci uśmiechnięte.
Poziom jaki zaprezentowali uczniowie biorący udział w gminnych potyczkach ortograficznych okazał się bardzo wysoki. O przyznaniu poszczególnych miejsc na podium zdecydowały niewielkie różnice punktów.
Jak co roku nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach: klasy drugiej i trzeciej.