Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Jasełka oraz XXI edycja akcji "Gwiazdka dla Domu Dziecka w Pacanowie"

Kolejny raz tradycji stało się zadość i w sali gimnastycznej ZPO - Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym w dniu 19 grudnia 2019 r. zaproszeni goście, przyjaciele, rodzice, uczniowie i pracownicy naszej szkoły spotkali się, by wspólnie przeżyć atmosferę Bożego Narodzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Rytwiany Pan Grzegorz Forkasiewicz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Gwizdowski, Państwo Radni: Jarosław Gil, Stanisław Głowacki, Irena Pogorzelska, Dorota Saramak, Sławomir Strycharz, kierownik Gminnego Zakłądu Komunalnego Pan Pior Błąk, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publiczej w Rytwianach Pani Dorota Gwizdowska, przedstawiciwel Zarządu OSP w Sichowie Małym Pani Weronika Borycka, przedstawiciele koła łowieckiego "Knieja" w Sichowie Małym Pan Hubert Woś, Pan Dominik Góra, przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Sichowie Małym Państwo Maria Motyl, Stanisław Mazur, Jadwiga Rajca, Dorota Mazur, Przyjaciele szkoły Pan Gustaw Kozłowski, Ks. Paweł Zaręba, Pani Jadwiga Szyszka, Pan Stanisław Ratusznik, Pani Marianna Przekota, Pan Piotr Kutyła, Pani Dorota Wojnarowska, Pan Tadeusz Gaj. Świąteczny nastrój podkreśliło przedstawienie jasełkowe „Tobie Dziecię Jezus”, które poprzedzone było wystąpieniem Pani Dyrektor Doroty Karasińskiej - Kozłowskiej, która gorąco powitała zebanych. W inscenizacji udział wzięło kilkunastu aktorów, były anioły, diabły, pastuszkowie, królowie, żołnierze, Żyd i Święta Rodzina. Sami wykonawcy ról zwracali uwagę na interpretację głosową zgodną z charakterem postaci, nastrojem sceny. Aktorzy w swoich rolach wypadli wspaniale.

Przepiękne stroje oraz wspaniale dobrana oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. A warto podkreślić, że każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Pomysłodawcą jasełek był ksiądz Michał Łukasik, a całość wyreżyserowała pani Małgorzata Olszowy. O wokalną i taneczną oprawę zadbały panie Anna Zgrzywa, Barbara Odważny, Dorota Słomka i Marta Jezierska-Lis, Marzena Woś, a wspaniała dekoracja, którą wykonały panie Leonarda Stawiarz i Dorota Słomka, przeniosła nas w odległe czasy narodzin Chrystusa. Po zakończonym występie zabrali głos zaproszeni goście, przekazując świateczne życzenia wszystkim zebranym. Tegoroczne jasełka okazały się przepięknym prezentem dla zgromadzonej społeczności lokalnej. Korzystając z nadarzającej się okazji Pani dyrektor oprócz życzeń złożyła wyrazy uznania oraz podziękowanie na ręce Pana Wójta Grzegorza Forkasiewicza za wsólpracę z Samorządem Loklanym. Później pozostało już wspólne kolędowanie, nie bez niespodzianek, bo po raz pierwszy pojawił się w naszej szkole Chór Parafialny pod kierunkiem ks. Michała Łukasika. A po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała, czyli poczęstunek i wspólne rozmowy. Później już pozostało tylko pożegnanie i nadzieja, że za rok znów się spotkamy…W ten wyjątkowy wieczów, kiedy serca wszystkich przepełnione są wyjątkowymi uczuciami i potrzebą niesienia dobra, tradycyjnie już od 21 lat odbywa się finał akcji charytatywnej "Gwiazdka dla Domu Dziecka w Pacanowie".

W tym roku odbyła się już XXI edycja przedsięwzięcia, które odbywa się w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu i z roku na rok przybiera na sile. Koordynatorem niezmiennie od lat jest Pani Urszula Kutyła. Akcja zakończyła się pomyślnie dzięki wszystkim, którzy na różne sposoby wsparli nasze działania. Pragniemy wyrazić wielkie uznanie i wyrazy wdzięczności osobom angażującym się w udzielanie pomocy. Byli to nauczyciele oraz uczniowie z naszej szkoły, jak również osoby spoza naszego środowiska wspierające nas w grudniu od paru lat. I tu pozwolimy sobie imiennie wymienić: pani Leonarda Stawiarz, pani Magadlena Zając - Żyła, pani Joanna Pietras, pani Marzena Woś, pani Barbara Odważny, pani Anna Zgrzywa, pani Marta Jezierska - Lis, pani Monika Gołda, pani Magda z Tarnobrzega, pani Barbara ze Satarachowic oraz nasi uczniowie: kl. IV Oliwier Wężowicz, kl. V - Marysia Opala, Angelika Maj, Paulina Legawiec, Małgosia Zgodzińska, Madzia Porczek, kl. VI - Mikołaj Sioda, kl. VII - Klaudia Jaworska, Michalina Borycka, Oliwia Siudara, kl. VIII - Olga Łabęcka, Klaudia Łodkowska, Eryk Łabęcki, Magdalena Kaczmarczyk, Agnieszka Legawiec, Krystian Drzazga, Wiktoria Chojna. Uczniowie z klas VII - VIII pomagali również w sprzedaży ozdób światecznych podczas aukcji oraz zbiórki datków do puszek. Przedmioty aukcji, czyli własnoręcznie wykonane stroiki i ozdoby choinkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, zachwycały swoim balskiem i oryginalnością.

Dziękujemy serdecznie, wszystkim, którzy nabyli ozdoby hojnie napełniając nasze skarbonki. Kierujemy również wyrazy szcunku i wdzięczności państwu Andrzejowi i Bożenie Hermanom z Kalisza, którzy mimo nieobecności właczyli się w naszą akcję i nadesłali datek. Bardzo cieszymy się, że kolejna edycja naszego wieloletniego przedsięwzięcia zakończyłą się powodzeniem.

 

galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu

galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu

galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu

więcej zdjęć na stronie: http://zposichow.szkolnastrona.pl/p,287,jaselka-oraz-xxi-edycja-akcji-gwiazdka-dla-domu-dziecka-w-pacanowie

Dorota Słomka, Urszula Kutyła, Anna Zgrzywa

 

 

Więcej artykułów…