Obrazek - Slider

-A A A+

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej - relacja

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych w Rytwianach.

W dniu 25 kwietnia nasza gmina była, jak co roku, gospodarzem Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbywały się na malowniczych trasach przełajowych przy klasztorze pokamedulskim w Rytwianach, i jak co roku zgromadziły licznych uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego województwa.

W tegorocznym finale wystartowało 583 uczestników w 6 biegach drużynowych (igrzyska dzieci, młodzież szkolna, licealiada) oraz 4 biegach indywidualnych (igrzyska dzieci młodszych i licealiada dla roczników 2004-2005 ).

Organizatorem był, jak co roku, nasz przyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GRYF” dla Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego ( wychowankowie klubu pod okiem Pana Jacka Więckowskiego przygotowali trasy biegów, a w dniu zawodów odpowiadali za zabezpieczenie logistyczne zawodów ). Partnerem imprezy jak co roku była Gmina Rytwiany oraz Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach.

Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny; dziewczęta młodsze w składzie: Julia Kruk, Elena Magdziarz, Alicja Widanka, Karolina Pałka, Zofia Rugała, Ola Fabia zajęły wysokie V miejsce (na 14 sklasyfikowanych drużyn), chłopcy młodsi w składzie: Julian Jaguś, Adam Zieliński, Jan Swatek, Bartosz Damasiewicz, Marcel Sitek, również zajęli wysokie V miejsce na 14 sklasyfikowanych zespołów .

Medal brązowy wywalczyły natomiast dziewczęta starsze w składzie: Karolina Czerna, Patrycja Marzec, Lena Ciuła, Małgorzata Marzec, Alicja Gumuła.

Chłopcy starsi zajęli XIII miejsce w składzie: Piotr Bała, Szymon Kozioł, Wiktor Kwiatkowski, Igor Witek, Marcel Biel.

Źródło: Elżbieta Mrozowska, ZSP im. Jana Pawła II w Rytwianach