Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

SPORTOWE SUKCESY RYTWIAŃSKICH UCZNIÓW

SPRAWOZDANIE
Z OSIĄGNIĘĆ SPORTOWYCH
- LATO 2012

Mistrzostwa województwa  w drużynowych biegach przełajowych

 W dniu 23.04.2012r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych. Reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum po raz kolejny reprezentowała nasz powiat i broniła tytułu mistrzyń województwa. Presja  odpowiedzialności za postawione zadanie, jakim jest tradycyjnie „wysoko postawiona poprzeczka” w poprzednich latach,  i tym razem nie przerosła naszych wychowanek, a wręcz podziałała bardzo mobilizująco. Dziewczęta pewnie sięgnęły po złoty medal, a dokonały tego w składzie: Daria Nurkiewicz, Karolina Linowska, Natalia Kowalska, Weronika Dygulska, Dominika Skrzek i Alicja Bąk.

Kolejny raz dziewczęta udowodniły, że z naszą drużyną zawsze trzeba się liczyć, a rokroczne medale to nie dzieło przypadku, a wypracowany przez lata skuteczny system szkolenia i wieloletnia tradycja w naszej szkole.

 

Dziewczęta na podium Mistrzostw Województwa w drużynowych biegach przełajowych

 

Mistrzowska drużyna po dekoracji

Mistrzostwa województwa w biegach rozstawnych w ramach VENA SPORT FESTIWAL 2012

W dniu 21 maja 2012r. w Strawczynie odbyły się Mistrzostwa województwa w biegach rozstawnych – w ramach VENA SPORT FESTIWAL 2012. Dziewczęta z naszego gimnazjum wystartowały w sztafecie szwedzkiej 100 m + 200 m + 300 m + 400 m, a pobiegły w następującym składzie na poszczególnych zmianach: Monika Eliasz, Natalia Kowalska, Karolina Linowska i Daria Nurkiewicz. Pewnie sięgnęły po zwycięstwo i tym samym awansowały do Finału Krajowego, który odbędzie się w łodzi w dniach 22-23 czerwca 2012.

         Jednocześnie podczas powyższej imprezy odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego dla wszystkich typów szkół na poziomie wojewódzkim. Nasza Szkoła Podstawowa zajęła wśród ponad 150 szkół bardzo wysokie III miejsce.

Klasyfikacja pierwszej szóstki wyglądała następująco:

 I m – SP nr 33 Kielce

II m – SP nr 25 Kielce

III m – SP Rytwiany

IV m – SP nr 13 Starachowice

V m – SP nr 1 Końskie

VI m – SP Pawłów

Nagrody w postaci pucharów ufundował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas.

  

Dekoracja najlepszych szkół podstawowych w Wojewódzkim Podsumowaniu Rywalizacji sportowej szkół / Jacek Więckowski odbiera nagrodę w imieniu naszej rytwiańskiej podstawówki

Natalia Kowalska, Daria Nurkiewicz, Monika Eliasz i Karolina Linowska wraz z trenerem na podium

Złote medalistki w sztafecie szwedzkiej 100m + 200m+ 300m+ 400m Mistrzostw Województwa 2012

 

Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce GIMNAZJADA 2012

 W dniach 4-5 czerwca 2012r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce w ramach GIMNAZJADY 2012. Nasi wychowankowie sięgnęli po trzy medale. Srebrny medal w biegu na 1000 m wywalczyła Daria Nurkiewicz, warto odnotować, iż złoto zdobyła jej koleżanka Paulina Markowska reprezentująca Gimnazjum nr 2 w Staszowie, a na co dzień trenująca w naszym przyszkolnym ULKS-ie GRYF Rytwiany. W biegu na dystansie 600 m brązowy medal wywalczyła najmłodsza w stawce Natalia Kowalska, potwierdzając, że to nie przypadek, że jest w kadrze wojewódzkiej w bloku biegów długich, tak jak i jej wymienione wcześniej koleżanki. W biegu na dystansie 2000 m chłopców srebrny medal wywalczył z czasem 6:00,43s nasz etatowy biegacz Arkadiusz Kwiatkowski.

Jego występ miał szczególną wartość ponieważ dzień wcześniej Arek biegał w Łodzi, w eliminacjach regionalnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież na dystansie 2000 m z przeszkodami, które zresztą wygrał. Nie miał obowiązku startować dwa dni pod rząd, a mimo to wykazał się niesamowitym hartem ducha i wolą walki, wygrał z wymagającymi przeciwnikami, uzyskując 4 czas w ogólnopolskich tabelach lekkoatletycznych juniorów młodszych w bieżącym roku, a Damian Sator ze „Słoneczka” Busko- Zdrój wygrał z nim tylko o 0,45 s. W ocenie obserwatorów i kibiców bieg w ich wykonaniu był najbardziej emocjonującą konkurencją tej dwudniowej imprezy. Wszyscy wyżej wymienieni trenują pod okiem Jacka Więckowskiego.

 

Natalia Kowalska brązowa medalistka w biegu na dystansie 600 m.

 

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

W roku 2012 wzorem lat poprzednich wystawiliśmy silny skład, jako Szkoła Podstawowa, w kolejnej edycji „CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”. Nasi czwartkowicze zaliczyli po pięć startów plus start finałowy w dniu 6 czerwca. Medale wywalczyli:  rocznik 1999: Bartosz Lasota brązowy na 60 m, rocznik 2000: Karolina Niekurzak złoto na 300 m i srebrny w skoku w dal, Karolina Stęplewska srebrny na 300 m , rocznik 2001: Monika Grzybowska złoty na 300 m, Emilia Lasota złoty w piłeczce palantowej i srebrny na 300 m, Patrycja Suchorowska brązowy na 300 m, Aleksandra Nawrot srebrny w piłeczce palantowej, Paulina Bęben srebrny na 60 m. łącznie wywalczyliśmy 10 medali, cieszy fakt iż najwięcej uczestników było z najmłodszej IV klasy, a to na pewno będzie procentowało w kolejnych latach. Sześcioro  medalistów będzie nas reprezentowało w dniach 23-24 czerwca podczas FINAŁU KRAJOWEGO  w Łodzi. Wszystkich uczestników przez rok przygotowywał w ramach SKS-ów i popołudniowych treningów  w GRYF-ie Jacek Więckowski.

 

300 m dziewcząt rocznika 2001 - podium zdominowane przez Rytwienianki

 

Medalistki w biegu na 300 m, rocznik 2000

Nagrody wręcza sama Mirosława Sarna była olimpijka i medalistka mistrzostw Europy

 

Nasze "czwartkowe" medalistki

 

Informacje przygotował: Jacek Więckowski,  Zespół Szkół Ogólnokształcacych w Rytwianach

 

Więcej artykułów…