Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Grali pod okiem Karola Bieleckiego

Grali pod okiem Karola Bieleckiego

Gwiazda światowej piłki ręcznej patronem turnieju młodych szczypiorriistów w Sandomierzu

W Sandomierzu odbył się wczoraj turniej piłki ręcznej o puchar burmistrza Jerzego Borówskiego. Pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny z Sandomierza. Jedyna reprezentacja powiatu staszowskiego - drużyna z Sichowa Dużego, zdobyła trzecie miejsce.

Druga edycja sandomierskiego turnieju piłki ręcznej dla szkół podstawowych została rozegrana na obiektach Szkoły Podstawowej numer 1 w Sandomierzu. Na tutejszym „Orliku" zagrało sześć zespołów reprezentujących szkoły z Sandomierza, Wilczyc i Obrazowa oraz Sichowa Dużego. Ta ostatnia drużyna była jedynym reprezentantem powiatu staszowskiego w tej imprezie.
Gratką dla wszystkich uczestników była wizyta znakomitego piłkarza ręcznego, Karola Bieleckiego, który pochodzi z Sandomierza i w „jedynce" grał w piłkę ręczną. Idol młodych szczypiornistów cierpliwie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. - To świetny pomysł na popularyzację piłki ręcznej. Jest dużo młodzieży, która chce się rozwijać. Warto im pomagać, organizując zawody na takich obiektach - mówi Bielecki, który był patronem sandomierskiego turnieju.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 9. O laur zwycięstwa rywalizowało sześć zespołów ze szkół podstawowych. Dodatkowym elementem był też mecz pomiędzy dwiema drużynami gimnazjum, które zgłosiły się do turnieju. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli faworyci turnieju -zespół ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu, który w finale pokonał gospodarzy - sandomierską „jedynkę".
Mecz już od samego początku toczył się pod dyktando zawodników „czwórki" którzy szybko odskoczyli na kilka „oczek". Gospodarze nie odpuszczali i do końca walczyli o dobry wynik. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli szczypiorniści z „czwórki". W meczu o trzecie miejsce bardzo dobrze zaprezentował się drużyna Szkoły Podstawowej z Sichowa Dużego, która pewnie pokonała zespół ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Sandomierzu. Po nerwowym początku goście z Sichowa zachowali większą skuteczność i zwłaszcza w drugiej połowie spotkania.

Na piątym miejscu w zawodach uplasowała się ekipa z Wilczyc, natomiast na szóstym miejscu zawody zakończyli młodzi szczypiorniści z Obrazowa.
Nagrodą dla najlepszych drużyn były dyplomy i puchary. Zwycięzcy sandomierskiego turnieju pojadą na turniej finałowy „Szczypiorniak na Orlikach", który odbędzie się w czerwcu w Katowicach w ramach Festiwalu PGNiG Dzieciom. W turnieju finałowym wezmą udział 64 drużyny - 32 drużyny dziewcząt i 32 drużyny chłopców. Najlepsze drużyny w finałach zagrają w katowickim Spodku przed meczem Polska - Litwa rozgrywanym w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata 2013.

 

Drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu wygrała turniej. W nagrodę pojadą do Katowic na finał krajowy turnieju „Szczypiorniak na Orlikach".

Przedstawiciele powiatu staszowskiego - reprezentanci Szkoły Podstawowej z Sichowa Dużego zdobyli w Sandomierzu trzecie miejsce.


Karol Bielecki obserwował z bliska poczynania młodych szczypiorriistów i rozdawał mnóstwo autografów. Z lewej Marcin Marzec, z klubu Wisła Sandomierz.

 Źródło: Echo Dnia 13.06.2012r. Marcin JAROSZ

 

Więcej artykułów…