Obrazek - Slider

-A A A+

Znakomity występ zawodników „GRYF”u Rytwiany

logoZnakomity występ zawodników „GRYF”u Rytwiany na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS.

W dniu 06 września 2013 w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików w lekkiej atletyce. Z bardzo dobrej strony pokazali się podopieczni Jacka Więckowskiego zdobywając 7 medali.

Podwójne mistrzostwo województwa w biegach na 100 i 300 m przez płotki wywalczyła Karolina Linowska. Pierwszą konkurencję wygrała z nowym rekordem życiowym 16,70 dającym III klasę sportową. Również dwa medale zdobyła miotaczka Monika Eliasz: złoto w pchnięciu kulą z „życiówką” 10,30 m i srebro w rzucie dyskiem.

Natalia Kowalska w biegu na 600 m wywalczyła brąz z rekordem życiowym 1:47,53 s. Na tym samym dystansie srebro wywalczył Michał Linowski. Dodatkowo srebrny medal wywalczyły dziewczęta w sztafecie 4x100m w składzie: Agata Jędzura, Monika Eliasz, Natalia Kowalska i Karolina Linowska.

Już w najbliższą sobotę nasi reprezentanci będą walczyć w Łodzi na Mistrzostwach Regionu Centralnego. Jest to dla nich impreza docelowa, ale dająca dla najlepszych przepustki na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego – czyli Mistrzostwa Polski Młodzików. Przynajmniej troje z naszych podopiecznych ma szansę na awans.