Obrazek - Slider

-A A A+

Medale Gryfu i Żaczka w mistrzostwach województwa

Ponad 200 lekkoatletów wystartowało w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego, które odbyły się w Kielcach. Były to jednocześnie mistrzostwa świętokrzyskiego zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Zawodystały na dość dobrym poziomie. Cieszy bardzo duża ilość startujących. Zawodnicy z powiatu staszowskiego pokazali się z dobrej strony - powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dobrze spisali się lekkoatleci Gryfu Rytwiany, wychowankowie trenera Jacka Więckowskiego. Wywalczyli 4 medale: srebrne w kuli: juniorka młodsza Ania Skiba, młodzik Damian Miodyński. „Brąz” w konkursie skoku w dal juniorów młodszych zdobył Jakub Wójcicki. Krążek z tego samego kruszcu zapisała na swoim koncie debiutująca w zawodach na 80 metrów przez płotki Paulina Latra. - Cieszę się, że na licznie obsadzonych zawodach udało nam się wywalczyć cztery miejsca na podium - powiedział nam Jacek Więckowski, trener lekkoatletów Grotu Rytwiany.

Dodajmy, że w biegu na 1500 metrów bardzo dobrze spisała się Gabriela Kazberuk z Żaczka Połaniec. Wygrała i uzyskała czas - 4.57,33.

Informacja-Gmina-Rytwiany

Medaliści z Gryfu Rytwiany - Ania Skiba, Damian Miodyński, Jakub Wójcicki i Paulina Latra. Ich trenerem jest Jacek Więckowski. Foto:Dorota Kułaga

Źródło: Echodnia, echodnia.eu, 18.05.2016, Dorota Kułaga