Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Agata Kornhauser-Duda w szkole w Sichowie.

Informacja-Gmina-Rytwiany

 

Pierwsza Dama Agata Kornhauser - Duda we wtorek, 20 marca odwiedziła Zespoł Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym (gmina Rytwiany). Uczestniczyła w Dniu Profilaktyki, podczas którego spotkała się z uczniami, rodzicami, nauczycielami i wójtem gminy Rytwiany Grzegorzem Forkasiewiczem.

Od 10 lat w szkole w Sichowie Dużym organizowane są Dni Profilaktyki, podczas których dzieci uczą się o szeroko pojętym zdrowiu.W tym roku gościem honorowym pierwszego dnia wydarzenia była Pierwsza Dama Agata Kornhauser - Duda.

We wtorek tuż przed godziną 13 w Sichowie Dużym, przed szkołą pojawiła się Pani Prezydentowa, w otoczeniu Służby Ochrony Państwa. Mimo niskiej temperatury założyła eleganckie szpilki - prezentowała się w nich znakomicie.

Nie było możliwości o nic ją zapytać przed spotkaniem. Niestety media miały wstęp wzbroniony do szkoły aż do godziny 15. Wtedy zakończyło się spotkanie z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser - Dudą i można było zadać jej pytania. -

W szkole w Sichowie Dużym uczą bardzo zaangażowani nauczyciele, którzy swoimi pasjami potrafią zarażać uczniów. Właśnie w tej szkole realizowanych jest wiele ciekawych, innowacyjnych projektów, a także realizowana jest współpraca z uczniami ze szkoły średniej. Fantastyczne jest to, że starsza młodzież uczy dzieci ze szkoły podstawowej - co dziś mogłam zobaczyć na własne oczy podczas warsztatów kulinarnych - mówiła Pierwsza Dama, odpowiadając nam na pytanie dlaczego odwiedziła właśnie szkołę w Sichowie.

Zapytaliśmy także czego dotyczyło wtorkowe spotkanie. - Dziś miałam okazję uczestniczyć w jednym z ciekawych projektów, które tutaj są organizowane - w Dniach Profilaktyki. Pochwaliłam młodzież szkolną, bo ta naprawdę zdolne dzieci. Mówiłam o tym, że rzeczywiście trzeba się zdrowo odżywiać. Podkreśliłam też, że nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne jest bardzo ważne. Po prostu dbajmy o to, aby być optymistami - podsumowała Pierwsza Dama, Agata Kornhauser - Duda.

Wszystko zaczęło się jesienią ubiegłego roku...

- Wszystko zaczęło się jesienią 2017 roku, kiedy to zaprosiłam Panią Prezydentową do nas do szkoły na lekcję bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przygotowywaliśmy wydarzenie na styczeń tego roku, ale niestety z powodów zdrowotnych Pani Prezydentowa nie mogła się pojawić. Ale już wtedy zapowiedziała, że koniecznie musi do Sichowa Dużego przyjechać. Skontaktowała się ze mną asystentka Pierwszej Damy i zapytała jakie wydarzenia będą organizowane w najbliższym czasie w naszej szkole. a ponieważ Dni Profilaktyki odbywają się u nas cyklicznie, od 10 lat - opowiedziałam właśnie o tym wydarzeniu i zyskało przychylność Pani Prezydentowej - opowiada Dorota Karasińska - Kozłowska, dyrektor szkoły. - Później wszystko działo się bardzo szybko. Przygotowałam bardzo szczegółowy program wydarzenia i dziś stało się faktem coś, co ówcześnie napisałam - dodaje pani dyrektor.

Warsztaty kulinarne i lekcja o zdrowiu

Kluczowymi punktami programu wizyty Pierwszej Damy w szkole w Sichowie były warsztaty kulinarne. - W warsztatach wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także z sąsiedniego technikum żywienia wraz z opiekunem. Pani Prezydentowa była nimi zachwycona. Na trzech stanowiskach dzieci przygotowywały zdrową żywność - kanapki, szaszłyki z owoców, zdrowe sałatki. Później Pierwsza Dama degustowała te dania, szczególnie smakowało jej rafaello zrobione z kaszy jaglanej - opowiada dyrektor szkoły Dorota Karasińska - Kozłowska.

Następnie Pierwsza Dama wzięła udział w lekcji o zdrowiu. Przygotowano ją w formie przedstawienia teatralnego "Droga Marlenki ku Zdrowiu", a także wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego "Żyj Zdrowo". - Pani Prezydentowa bardzo dużo rozmawiała z uczniami, a oni byli tym zachwyceni. Odnosiła się do nich z wielką serdecznością, widać było, że jest nauczycielem z powołania - podsumowuje pani dyrektor. 

Zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego

Na koniec wizyty Pierwsza Dama spotkała się z nauczycielami i dyrekcją szkoły w Sichowie. - Pani Prezydentowa zaprosiła naszych uczniów na zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego i Belwederu. Na wycieczkę wybierzemy się 18 czerwca. Jest ona organizowana w ramach nagrody za uczestnictwo dzieci i młodzieży w Młodzieżowej Sesji Rady Gminy. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze i się przedłużyło. Dużo rozmawialiśmy o szkole. Pani Prezydentowa była bardzo zainteresowana działalnością szkoły. Zaprosiliśmy Pierwszą Damę wraz z Panem Prezydentem na kolejną wizytę w naszej placówce i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się u nas pojawią - mówi dyrektor szkoły w Sichowie Dużym, Dorota Karasińska - Kozłowska.

Oto szczegółowy plan wizyty Pierwszej Damy w szkole w Sichowie:

13 – przyjazd, powitanie,

13-13.20 – wizyta w warsztatach kulinarnych w stołówce,

13.20-13.30 – zwiedzanie wystawy prac plastycznych konkursu "Żyj zdrowo", który ogłoszono w ferie,

13.30-14.35 - powitanie na sali gimnastycznej, przedstawienie ,,Droga Marlenki ku Zdrowiu”, rozstrzygnięcie konkursu, nagrodzenie laureatów,

14. 35 – zajęcia zumby dla uczniów,

14.40 - Spotkanie pani prezydentowej z nauczycielami,

15.00 - Degustacja zdrowej żywności przez uczniów.

Źródło: echodnia.eu,  Agata Chrobot, 20 marca 2018, foto: Piotr Kutyła,

Krzysztof Krogulec.

 

 

galeria fotografii artykuługaleria fotografii artykułu  

galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu

galeria fotografii artykuługaleria fotografii artykułu

galeria fotografii artykuługaleria fotografii artykułu 

galeria fotografii artykułu galeria fotografii artykułu

więcej zdjęć ...

 

 

Więcej artykułów…