Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Fundusze z Unii Europejskiej dla Gminy Rytwiany i Oleśnica

Duża kasa z Unii Europejskiej dla gmin Rytwiany i Oleśnica. Wybudują piękne świetlice.

17 samorządów z województwa świętokrzyskiego otrzymało dofinansowanie na modernizację Wiejskich Ośrodków Kultury. Łączna kwota dofinansować to ponad 6 milionów 400 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. W powiecie staszowskim pieniądze trafią do gmin Rytwiany i Oleśnica. Sprawdziliśmy co będzie za nie zrobione.
 
Informacja-Gmina-Rytwiany
Wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz po podpisaniu umowy z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i członkiem zarządu województwa Markiem Jońcą. ©Mateusz Kołodziej
 
Gmina Oleśnica dostała pieniądze na projekt: Utworzenie Gminnego Centrum Kultury w Oleśnicy w wysokości 500.000 złotych . Zakres prac obejmuje między innymi szereg prac budowlanych i instalacyjnych (w tym zastosowanie rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii) . Obiekt zostanie wyposażony w niezbędne umeblowanie oraz pomoce dydaktyczne, a także sprzęt multimedialny i komputerowy. W świetlicy odbywać się będą cykliczne m.in. zajęcia muzyczno- rytmiczne, taneczne, językowe, warsztaty ceramiczno-plastyczne, fotograficzne.
 
Gmina Rytwiany na projekt: Przebudowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedziałkach z przeznaczeniem części pomieszczeń na świetlicę wiejską w wysokości 375.866 złotych. Zakres prac obejmuje między innymi przebudowę strażnicy z przeznaczeniem części pomieszczeń na funkcjonowanie świetlicy wiejskiej. W obiekcie przeprowadzone zostaną kompleksowe roboty remontowe wraz z instalacją między innymi paneli fotowoltaicznych, a także zakupem wyposażenia (meble, sprzęt RTV) pozwalającego na prawidłowe funkcjonowanie świetlicy. Ponadto w obiekcie odbywać się będą cyklicznie warsztaty m.in. z zakresu robotyki, modelarskie, ochrony środowiska i ekologii.
 
Pieniądze pochodzą dokładnie z projektu "Podstawowe usługi odnowa wsi na obszarach wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przedstawiciele samorządów, wójtowie, burmistrzowie, czy skarbnicy gmin podpisywali umowy na dofinansowanie z zarządem województwa świętokrzyskiego i marszałkiem Andrzejem Bętkowskim na czele. Większość umów podpisana została w czwartek, 28 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, część jednak została sfinalizowana kilka dni wcześniej.
 
Łączna suma dofinansowania, jaka trafi do samorządów to 6 milionów 443 tysiące 910 złotych. Za pieniądze samorządy będą mogły przebudować, lub zmodernizować obiekty kulturalne, w tym między innymi świetlice wiejskie i domy kultury.
 
 
 

Więcej artykułów…