Obrazek - Slider

-A A A+

Powiatowe zawody OSP - Bogoria - 15.09.2024r. - relacja

15 września 2024r., stadion sportowy w Bogorii był areną strażackich zmagań w ramach Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do tegorocznych zawodów zgłoszono 22 drużyny, wyłonione w zawodach na szczeblach gminnych, w tym: w kategorii OSP – 8 drużyn, Kobiecych Drużyn Pożarniczych – 4 drużyny, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców – 6 drużyn i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt – 4 drużyny.

Druhny oraz druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: w sztafecie 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych.

W klasyfikacji generalnej wśród jednostek OSP I miejsce zajęła OSP z Rytwian, II miejsce przypadło OSP z Bogorii, na III miejscu uplasowała się drużyna OSP z Niemścic.

Wśród Kobiecych Drużyn Pożarniczych zwyciężyły panie z jednostki w Rytwianach, II miejsce KDP z Bogorii, III miejsce KDP z Czajkowa Południowego.

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców: I miejsce zajęła MDP Bogoria, II miejsce MDP Wiśniowa, III miejsce MDP Sichów Mały.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt: I miejsce zajęła drużyna z Wiśniowej, II miejsce MDP z Sichowa Małego, a III miejsce drużyna z Jurkowic.

Przed rozpoczęciem zawodów miała miejsce uroczysta chwila: druh Stanisław Meszek z OSP Ruda został odznaczony „Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza”. Medal ten nadawany jest za zasługi dla rozwoju i umacniania związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów. Specjalne podziękowania należą się jednostce OSP Rytwiany i jednostce OSP Sichów Mały, których drużyny okazały się bezkonkurencyjne w poszczególnych kategoriach.