Zestawy do nauczania zdalnego finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności
Odsłon: 193. Data dodania: 2025-10-21

20 października 2025r. Gmina Rytwiany podpisała umowę z Ministrem Cyfryzacji na nieodpłatne przekazanie 6 zestawów do nauczania zdalnego do szkół prowadzonych przez Gminę.
Realizacja zadania finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach inwestycji „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C12L Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”.
Dzięki tej inwestycji jednostki oświatowe prowadzone przez Gminę Rytwiany, tj.:
- Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rytwianach – 4 zestawy
- Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Samorządowe Przedszkole im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu – 1 zestaw
- Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym – 1 zestaw
zostaną doposażone w zestawy do nauczania zdalnego składające się z tabletów piórkowych(graficznych) bez ekranu, słuchawek z mikrofonem, mikrofonów ze stacją do zbierania dźwięku z sali, kamer, statywów wysokich oraz hub usb, co pozwoli na bardziej efektywne prowadzenie lekcji zdalnych lub hybrydowych.
Zadanie dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w łącznej kwocie 99 408 735,28 zł dla wszystkich Beneficjentów.
Więcej artykułów…
-
Mniej śmieci – więcej pamięci - Ekologiczne Święto Zmarłych (2025-10-31)
-
Plany polowań kół łowieckich (2025-10-30)
-
Zaproszenie na XXIII sesję Rady Gminy Rytwiany (2025-10-22)
-
Planowane wyłączenia energii elektrycznej - 30.10.2025r. - Ruda (2025-10-22)
-
Informacja o czasie pracy urzędu w piątek 24 października (2025-10-22)
-
Nowe komputery przenośne (laptopy i laptopy przeglądarkowe) oraz tablety do dyspozycji uczniów ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (2025-10-21)
-
Różowy Październik (2025-10-20)
-
„Średniowiecze warsztaty kulinarne” - Rytwiany - zaproszenie - 18.10.2025r. (2025-10-17)
-
Informacja ARiMR (2025-10-17)
-
Nabór gazowy w programie Czyste Powietrze – możliwość składania wniosków nadal otwarta (2025-10-16)
