Czcimy pamięć Ofiar Katastrofy w Smoleńsku i Tych, którzy zginęli za Ojczyznę w Katyniu 70 lat temu
Odsłon: 3365. Data dodania: 2010-04-14
Czcimy pamięć
Ofiar Katastrofy w Smoleńsku i Tych, którzy zginęli za Ojczyznę w Katyniu 70 lat temu
Społeczność Szkolna Zespołu Placówek Oświatowych – Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym oddaje hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej i Ofiarom Katastrofy w Smoleńsku.
W poniedziałkowy poranek 12.04.2010 r. Nauczyciele wraz z Uczniami rozpoczęli zajęcia minutą ciszy.
Na pierwszych lekcjach Nauczyciele wyjaśniali uczniom, jak godnie zachowywać się w obliczu tragedii narodowej i w czasie żałoby. Na zajęciach z historii, języka polskiego, oraz godzinach wychowawczych zapoznano uczniów z historią Katynia, jego rolą w historii Polski, oraz dyskutowano o tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku. Podsumowaniem tego dnia było przygotowanie Kącika Pamięci. (fot)
W najbliższy czwartek, 15 kwietnia 2010 r. w szkole odbędzie się uroczystość patriotyczna ku czci Ofiar z lat: 1940 i 2010.
Dyrektor
ZPO – PSP i P im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym
Dorota Karasińska Kozłowska
Więcej artykułów…
-
Kulturalne lato z GCK Rytwiany (2026-06-24)
-
Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w IV-boju lekkoatletycznym. (2026-06-24)
-
Finał Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym (2026-06-24)
-
Awaria - brak wody w Rytwianach (2026-06-22)
-
Ostrzeżenia meteorologiczne - Burze! (2026-06-22)
-
OGŁOSZENIE O NABORZE NA DOTACJĘ DO BUDOWY PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW (2026-06-22)
-
Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku (2026-06-22)
-
Szczepienia przeciwko wściekliźnie - RUDA (2026-06-22)
-
Ogólnopolskie Pogotowie dla Osób Doznających Przemocy Domowej „Niebieska Linia” (2026-06-19)
-
Szczepienia przeciwko wściekliźnie - RYTWIANY 22-24.06.2026 r. (2026-06-19)
