Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Wojewódzki sejmik kultury fizycznej oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za miniony rok szkolny

W dniu 10 października 2023 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Wojewódzki Sejmik Kultury Fizycznej wraz z podsumowaniem współzawodnictwa sportowego szkół w ramach wojewódzkiego kalendarza imprez sportowych SZS za rok szkolny 2022/2023. Impreza ta zbiegła się z obchodami 70 – lecia Szkolnego Związku Sportowego w Polsce.
Z okazji 70 – lecia SZS, pamiątkowe medale za zasługi w rozwoju sportu szkolnego w naszym województwie odebrali czterej przedstawiciele naszej gminy, co jest bardzo dużym i ważnym wyróżnieniem.

Informacja-Gmina-Rytwiany

Medal otrzymał wójt Gminy Rytwiany Pan Grzegorz Forkasiewicz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach Pan Tadeusz Opala, dwaj nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły: Pan Marcin Janowski i Pan Jacek Więckowski.

Informacja-Gmina-Rytwiany

Powyższe wyróżnienia świadczą dobitnie o bardzo dobrej i niezbędnej współpracy pomiędzy nauczycielami odpowiedzialnymi za sport szkolny, dyrekcją szkoły i organem prowadzącym.
Aby osiągnąć cele sportowe, zarówno pod względem rezultatów wychowanków, jak i pod względem organizacyjnym podczas imprez sportowych, ta szeroko rozumiana współpraca musi odbywać się na wszystkich trzech płaszczyznach, a mamy się tu czym pochwalić. W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła i gmina była gospodarzem, aż 3 spośród 7 finałów wojewódzkich w lekkoatletyce ( Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych, Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w III – boju lekkoatletycznym ) , a w przypadku 2 kolejnych byliśmy organizatorem jako ULKS GRYF Rytwiany pod względem przygotowania, logistyki i sędziowania na stadionie OSiR w Staszowie ( Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce, Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w IV – boju lekkoatletycznym ).
Jeżeli chodzi o współzawodnictwo sportowe za ubiegły rok szkolny to nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rytwianach został sklasyfikowany na wysokim 5 miejscu w województwie, na ponad 100 szkół w rankingu.
Ponadto podczas obrad Wojewódzkiego Sejmiku Kultury Fizycznej swoje wystąpienie odnośnie „Roli sportu szkolnego w wychowaniu dzieci i młodzieży” miał Pan Jacek Więckowski, wyznaczony do tej roli przez Zarząd Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach.
Tym mocnym akcentem weszliśmy w nowy rok szkolny, a szczególnie ten sportowy. Za nami mamy już Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się jak co roku na trasach przełajowych przy klasztorze pokamedulskim w Rytwianach, a Wojewódzki SZS w Kielcach obdarzył nas kolejnym kredytem zaufania i przyznano nam organizację Finałów Wojewódzkich w unihokeju zarówno dzieci jak i młodzieży szkolnej. To dla nas nobilitacja, ale też ciężar odpowiedzialności, z czego mamy zamiar sumiennie się wywiązać.

 

Źródło: ZSP Rytwiany, JW
 

 

 

Więcej artykułów…